حفظ وحدت شیعه و سنی نیاز کنونی جامعه اسلامی است


به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پورذهبی شامگاه چهارشنبه در برنامه زنده تلویزیونی صدا و سیمای کردستان با تبریک دهه مبارک فجر و ماه رجب اظهار داشت: کردستانی‌ها، مردمانی کم‌توقع، خونگرم و نجیب هستند که این ویژگی‌ها انسان را به خدمت و کار بیشتر تشویق می‌کند.

او با ذکر اینکه تقدیم ۵۴۰۰ شهید از این خطه یک امتیاز ویژه دیگر برای کردستان است، اضافه کرد: گرچه در گذشته تلاش‌ها و زحماتی انجام شده اما آنچه که باید و شاید و استحقاق استان بوده به دلیل درگیری با جنگ، به کردستان توجه نشده است.

وی با یادآوری فرموده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه کردستان یک استان فرهنگی است، گفت: علی‌رغم فرهنگی‌بودن و وجود ظرفیت‌های مختلف، اماکن تاریخی‌ – فرهنگی، هنرمندان و نویسندگان، اما هنوز رویکردها تغییر نکرده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین پورذهبی با بیان اینکه کردستان؛ استان علم، ادب و ایثار است، تاکید کرد: از مردم شریف کردستان انتظار می‌رود همانند همیشه انقلاب را دوست داشته باشند و مشکلاتشان را در قالب ارتباطات بیان کنند.

وی حفظ وحدت و انسجام میان شیعه و سنی را نیاز کنونی جامعه خواند و ادامه داد: کردستان گرچه در برخی از حوزه‌ها و برخورداری از یک‌سری امکانات به حق خود نرسیده و دشمن هم در این نقطه تمرکز کرده است، اما می‌توان کم‌وکاستی‌ها و خواسته‌ها را با انتقاد سازنده و در فضای آرامش پیش ببریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان در رابطه با پیام و روح معنویت انقلاب اسلامی، افزود: انقلاب احیاگر بود و با این پیروزی، علی‌رغم تحریم‌ها، فرهنگ و ارزش‌هایی همچون ایثار، جهاد و شهادت را در جامعه احیا کرد.

وی با بیان اینکه روح معنویت با انقلاب بروز کرد اظهار داشت: معنویت سرچشمه زلالی بوده که تمام انسان‌ها به آن نیاز دارند همانطور که امام راحل(ره) به جوانان چشاند، بنابراین امیدواریم روح معنویت در کالبد جامعه بدمد تا رضایتمندی بیشتری حاصل شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان با بیان اینکه تمام تلاش‌ و توانمان را برای رفع مشکلات مردمی و تغییر وضعیت کنونی بکار گرفته‌ایم، یادآور شد: امیدواریم با استقرار دولت جدید، روح جدید طراوت و نشاط در جامعه بیشتر شود و بیش از پیش تلاش کنیم تا شرمنده مردم نشویم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

هشدار رهبر انصارالله به نظام حاکم در عربستان – تابناک

  به گزارش تابناک به نقل از المیادین، «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن در سخنان …