رییس فدراسیون: مسابقات بین‌المللی اسکواش اسفند برگزار می‌شود


مسعود سلیمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: قرار بود تیر ۱۴۰۰ مسابقات  مسترز مردان و زنان اسکواش آسیا در تهران برگزار شود اما بدلیل کرونا این رقابت ها به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: این رقابت ها باید در آذرماه برگزار می شد اما به دلیل تغییر تحولات در شرکت توسعه در باشگاه انقلاب باز هم به تعویق افتاد و در نهایت تیر ۱۴۰۱ این مسابقات حداقل با حضور ۱۵ کشور برگزار می شود.

رییس فدراسیون اسکواش عنوان کرد: اردوی تیم ملی پدل زنان را هفته گذشته در باشگاه پاس تهران برگزار کردیم. علاوه بر آن هفته لیگ برتر مردان به میزبانی مجموعه اسکواش برج میلاد تهران و لیگ برتر زنان در ساری برگزار شد. در بخش در مردان تیم ملوان نیروی دریایی ارتش و در بخش زنان باشگاه کویران طبس از خراسان جنوبی بیشترین امتیاز را کسب کردند.

وی ادامه داد: همواره یک سرمربی و مربی برای تیم های ملی در نظر می گرفتیم اما این تابو شکسته شد و هر رده سنی اکنون ۲ مربی دارد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: تاکنون تیم جوانان پدل زنان را نداشتیم و این هفته تشکیل و مربی ارشد آن انتخاب می شود. در رده بزرگسالان همواره تیم پدل داشتیم و بدلیل علاقمندی بسیار تیم جوانان هم تشکیل می دهیم.

وی یادآور شد: ما تنها یک اعزام در آذر ماه به مسابقات بین المللی امارات داشتیم که بنفشه مرادی با تایید شورای برون مرزی راهی این مسابقات شد و توانست در بخش تیمی قهرمان این رقابت ها شود.

رییس فدراسیون اسکواش گفت: دو مسابقه بین المللی ثبت جهانی را در در اوایل اسفند برگزار می کنیم که نخستین آن رقابت های شهدای نیروی دریای ارتش با جایزه ۳ هزار دلاری است و کشورهای مصر، هند، انگلیس و ارمنستان برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند.

وی ادامه داد: رقابت دیگر با دامستیک به نام یک کلینیک دندانپزیکی ثبت شده و رنکینگ جهانی دارد اما تنها ملی پوشان  در آن شرکت می کنند و هدف از برگزاری این رقابت ها افزایش رنکینگ هاست.  تاکنون علیرضا شاملی با رنکینگ ۱۳۰ بالاترین رده را در ایران دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

زمان بهره برداری از راه آهن شلمچه ـ بصره – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در برنامه …