۴۶ حادثه تصادف خودروهای حامل اتباع غیرمجاز در سیستان و بلوچستان ثبت شده است


دکتر سید محمد هاشمی شهری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در جریان تصادفات و واژگونی توسط خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز از ابتدای امسال تاکنون ۵۵۹ نفر از این اتباع غیرمجاز نیز دچار مصدومیت شدند.

وی افزود: متاسفانه ۹۴ نفر از سرنشینان خودروهای حامل اتباع بیگانه غیرمجاز در حوادث جاده‌ای سیستان و بلوچستان فوت شدند که اکثر قریب به اتفاق این قربانیان از اتباع غیرمجاز ایرانی هستند و متاسفانه در سر صحنه تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان بیان کرد:  نبود پوشش بیمه‌ای و ناتوانی اتباع غیرایرانی از تامین هزینه‌های درمان باعث شده تا فشار اقتصادی شدیدی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان تحمیل شود.

سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با ۲ کشور افغانستان و پاکستان همواره مورد سوء استفاده قاچاقچیان و افراد سودجو قرار می گیرد که انتقال اتباع بیگانه غیرمجاز (قاچاق انسان) و جابجایی موادسوختی (قاچاق سوخت) از عمده فعالیت‌های قاچاقچیان به دور از چشم ماموران انتظامی و مرزبانی است.

قاچاق سوخت و انسان به عنوان یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در حوادث رانندگی این استان همواره موجب نگرانی مسافران و رانندگان سایر وسائل نقلیه است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ایرج ملکی کیست؟ از کار در روابط عمومی تا کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی – تابناک

به گزارش تابناک ایرج ملکی سابق بر این چندین فیلم کوتاه محتوایی و طنز ساخته …