واگذاری سند املاک مغصوب پهلوی در گلستان تا ۲ سال دیگر پایان می‌یابد


 سید فخرالدین علوی چهارشنبه شب در آیینی به همین مناسبت در گرگان افزود : برای تحقق پایان عملیات واگذاری اسناد املاک خاندان پهلوی در این استان کار سختی در پیش رو است.
 گلستان بیشترین املاک غصب شده از سوی خاندان پهلوی را در میان استان های کشور دارد.

علوی به عملکرد واگذاری اسناد این املاک در استان اشاره و اضافه کرد : تاکنون در ۲۲ مرحله واگذاری املاک خاندان پهلوی در این استان ۶۳ هزار و ۳۹۰ جلد سند به مساحت ۳۰ هزار هکتار به ارزش ۶۶ هزار میلیارد ریال واگذار شده است.
به گفته وی بیشترین اسناد املاک واگذاری به مردم استان در شهرستان گنبدکاووس بوده است.
وی یادآور شد: در آخرین مرحله واگذاری اسناد املاک خاندان پهلوی به مردم استان که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس بنیاد مستضعفان کشور انجام شد که به تعداد هشت هزار و ۵۲۷ فقره در ۵۳۳ روستا و ۲۱ شهر بوده است.
مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان گلستان حمایت از طرح جهش تولید مسکن در این استان براساس تفاهم نامه بین دستگاهی ملی خبر داد و گفت: در این طرح، علاوه کمک بلاعوض و توزیع سیمان رایگان به مقدار ۱۰ تن برای ساخت هر واحد برای خانواده واحد شرایط، زمین موردنیاز از محل املاک مصادره ای در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار داده می شود.
استان گلستان  مطابق سرشماری سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف دارد که ۴۷ درصد از ابن جمعیت روستایی هستند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

به کدام لیست رأی دهیم؟

به کدام لیست رأی دهیم؟ – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز پربازدیدترین …