سازمان جهانی بهداشت: شمار جهانی مبتلایان کرونا کاهش یافته است


به گزارش ایرنا از نشریه هیل، سازمان جهانی بهداشت در گزارش هفتگی اعلام کرد، سویه اُمیکرون به طور فزاینده‌ای غالب است و تقریباً ۹۷درصد از موارد داده‌های بین‌المللی ردیابی ویروس کرونا در ۳۰ روز گذشته را تشکیل می‌دهد.

در گزارش سازمان جهانی بهداشت آمده است، نوع دلتا در هفته گذشته، کمی بیش از سه درصد را به خود اختصاص داد. این در حالی است که شیوع کرونا اْمیکرون در سطح جهان افزایش یافته و اکنون تقریباً در همه کشورها شناسایی شده است.

سازمان جهانی بهداشت در ادامه توضیح داد، اگرچه بسیاری از کشورها افزایش موارد ابتلا به سویه اْمیکرون را گزارش کرده‌اند، اما از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ تعداد کل موارد جدید را کاهش یافته است.

سازمان جهانی بهداشت گزارش داد، بیش از ۱۹ میلیون مورد جدید کووید-۱۹ و کمتر از ۶۸ هزار مورد مرگ و میر جدید را در هفته از ۳۱ ژانویه و ۶ فوریه گزارش کرده است.

آمریکا که بیشترین تعداد موارد مبتلایان ثبت شده را دارد، همچنین شاهد کاهش قابل توجه شیوع جدید در دوره زمانی گزارش سازمان جهانی بهداشت بود.

ایالات متحده بیش از ۱.۸۷ میلیون مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است که نسبت به هفته قبل ۵۰‌درصد کاهش را نشان می‌دهد. بر اساس این گزارش، به طور کلی موارد مبتلایان در آمریکا به طور هفتگی ۳۶ درصد کاهش یافته است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام جزئیات عرضه سکه طلا در مرکز مبادله – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای …