آموزش وپرورش یکی از بازوهای مهم جهاد تبیین است

مدیرکل آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش یکی از بازوهای مهم جهاد تبیین است / شورای مدارس در خصوص تعطیلی کلاس‌ها تصمیم می‌گیرند

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در گفتگو با نسیم رویش، آموزش و پرورش را یکی از بازوهای مهم جهاد تبیین دانست و گفت: کارگروه ویژه ای برای تدوین برنامه در حوزه جهاد تبیین در آموزش و پرورش استان تشکیل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری نسیم رویش، علی درویشی آموزش و پرورش را یکی از بازوهای مهم جهاد تبیین دانست و گفت: در حال تشکیل کارگروه ویژه ای برای تدوین برنامه در حوزه جهاد تبیین هستیم و با استفاده از ظرفیت‌های آموزش و پرورش مانند انجمنهای اسلامی دانش‌آموزی و اولیاء و مربیان، به زودی برنامه‌های طراحی شده در سطح مدارس تدوین و اجرایی خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با عنوان اینکه آموزش مجازی و بیماری کرونا تا حدودی روی برنامه‌های تربیتی و پرورشی تاثیر گذاشته است، عنوان کرد: مسائل پرورشی در بستر فضای مجازی هم قابل انجام است کما اینکه همکاران کارهای خوبی در این زمینه انجام داده اند؛ مانند راه‌اندازی سه شنبه های مهدوی، زیارت عاشورا، آموزش نماز و وضو و… وی در ادامه تاکید کرد: از همکاران می‌خواهم که هرگز کارهای پرورشی را تعطیل نکنند.
درویشی در خصوص رتبه‌بندی معلمان خاطرنشان کرد: لایحه رتبه‌بندی معلمان در حال انجام است و دولت سیزدهم لایحه دولت قبلی را پذیرفته و به زودی جهت اجرا به استان‌ها ابلاغ می‌شود و شورای نگهبان نیز با این طرح همراهی دارد لذا از همکاران انتظار داریم با طمأنینه بیشتری به این موضوع ورود پیدا کنند.
او گفت: به جهت اهمیت فوق‌العاده‌ای که سلامت دانش‌آموزان و معلمان برای ما دارد، رعایت دستورالعمل های ابلاغی در دستور کار است و در همین راستا بخش مهمی از این مسئولیت بر عهده شورای مدرسه گذاشته شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: شورای مدرسه به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزش و پرورش اگر نسبت به وضعیت مدرسه تشخیص دهد، می‌تواند با ارائه صورتجلسات و مستندات، نسبت به تعطیلی یک کلاس یا کل مدرسه اقدام کند.
وی تاکید کرد: در خصوص آموزش حضوری و یا غیر حضوری در مدارس عنوان کرد: تعطیلی به شکل کلی نداریم و اختیارات به مدرسه داده شده که این روش یکی از طلایی ترین تصمیمات در این مورد است.
درویشی تاکید کرد: برنامه‌های آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد حاکمیتی نیاز به روشنگری و تبیین رسانه‌ها دارد و در این مسیر از هر گونه نقد، نظر و پیشنهاد دلسوزانه اصحاب رسانه استقبال می‌کنیم.

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حیوان گزیدگی در گناوه افزایش یافت

گناوه – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: ۲۸۵ مورد حیوان گزیدگی در …