موسسات تحت نظارت بهزیستی قم ارزیابی می‌شوند


به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا از اداره‌کل بهزیستی قم، سید صادق میریی اظهار داشت: طرح ارزیابی و رتبه‌بندی موسسه‌های تحت نظارت بهزیستی استان به استناد ماده ۶۲ دستورالعمل تاسیس اداره و انحلال مراکز و موسسه‌های تحت نظارت سازمان بهزیستی از ابتدای بهمن ماه سال جاری آغاز شده و همچنان در حال اجرا می‌باشد.

میریی خاطرنشان کرد: در این طرح ۲ تیم ارزیاب متشکل از نماینده دبیرخانه کمیسیون ماده ۲۶، نماینده معاونت تخصصی، نماینده دفتر حراست، نماینده دفتر بازرسی و نماینده امور مالی ضمن انجام بازدید میدانی از موسسه‌ها و بررسی مدارک و مستندهای مربوط به شاخص‌های تعیین شده عمومی و اختصاصی، اقدام‌های مربوط به تعیین امتیاز و رتبه‌بندی موسسه‌ها را انجام می دهند.

سرپرست مشارکت‌های بهزیستی استان اهم شاخص‌های اختصاصی مورد ارزیابی موسسه‌ها را مباحث مالی و مالیاتی، اسناد و مستندسازی، داشتن کد اقتصادی و شاخص‌های عمومی را نیز داشتن پروانه تاسیس معتبر، ثبت در سامانه ثبت شرکت‌ها، رضایتمندی و معاونت‌های تخصصی ذکر کرد و افزود: نکته قابل توجه در انجام این فرایند این است که مجوزهای موسسه‌هایی که دراین رتبه‌بندی امتیاز پایین‌تر از سقف تعیین شده را کسب نمایند تمدید نخواهد شد و همچنین سازمان هیچ‌گونه تفاهم‌نامه یا قراردادی با این دسته از موسسه‌ها انعقاد نمی‌کند.

بر اساس این گزارش تعداد ۶۰ موسسه فعال دارای مجوز از بهزیستی استان در این طرح مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و موسسه‌های غیرفعال نیز جهت انحلال قانونی موسسه معرفی خواهند شد.

قم رتبه دوم جشنواره ورزشی مجازی را کسب کرد

بهزیستی قم در ارزیابی نهایی نتایج جشنواره مسابقه‌های ورزشی مجازی سال ۱۴۰۰ در سه حوزه توانبخشی، اجتماعی و پیشگیری رتبه دوم کشوری را کسب کرد.

فریده نظریان کارشناس مسول تربیت بدنی و فوق‌ برنامه بهزیستی قم ضمن اعلام این خبر افزود: براساس گزارش و نتیجه نهایی ارزیابی جشنواره مسابقه‌های ورزشی مجازی جامعه هدف بهزیستی کشور در سال ۱۴۰۰ که در سه بخش پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی و با شرکت ۴۹۷ ورزشکار از ۲۹ استان انجام شد اداره‌کل بهزیستی استان با توجه به مدال‌ها و مقام‌های کسب شده در سه حوزه فوق‌الذکر در مجموع مقام دوم کشوری را به‌دست آورد.

نظریان خاطرنشان کرد: از استان قم ۱۸ پسر و ۱۸ دختر در این مسابقات شرکت داشتند./


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۸تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا+ برنامه یکچهارم – تابناک

مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 امشب (پنجشنبه) با دو دیدار به …