شعله‌های گاز در شهر مرزی نوسود استام کرمانشاه روشن شد


به گزارش ایرنا، سیروس شهبازی در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی استان کرمانشاه که به طور نمادین در شهر نوسود و به صورت ویدیو کنفرانس و با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید افزود: برای گازرسانی به شهر مرزی نوسود ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تصریح کرد: افتتاح گازرسانی به ۴٦ روستا و گازرسانی به ۶۵ واحد صنعتی و تولیدی با اعتبار ۶۰۶ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰۹ روستا ، ۹۲ واحد صنعتی و تولیدی و ۲ شهرک صنعتی نیز با اعتبار یک هزار و ۶٨٨ میلیارد ریال آغاز شد.

نماینده مردم‌ اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در دو سال اخیر با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته شاهد یک جهش قابل قبول در حوزه گازرسانی به روستاها و شهرستان های منطقه اورامانات بوده ایم.

آرش لهونی با بیان اینکه با تلاش و همکاری مجموعه وزارت نفت و شرکت گاز استان هم اکنون در چهار شهرستان اورامانات طرح های گازرسانی در دست اقدام است افزود: حدود ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای انجام پروژه های گازررسانی به منطقه اورامانات اختصاص پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: در چندسال گذشته میانگین گازرسانی به شهرها و روستاهای منطقه عدد قابل قبولی نبود که خوشبختانه امروز حدود ۸۰ درصد منطقه اورامانات از نعمت گاز برخوردار هستند.

لهونی افزود: مقدمات گازرسانی به ۹۲ واحد تولیدی منطقه و دو شهرک صنعتی ثلاث باباجانی و جوانرود نیز در دست اقدام خواهد بود.

بخش نوسود با بیش از هشت هزار نفر جمعیت در حدود ۵۰ کیلومتری شهر پاوه واقع شده است.

مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی در مناطق مختلف کشور با اعتبار ۴۰ هزار میلیارد تومان چهارشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با حضور در شرکت ملی گاز ایران، طرح‌های گازرسانی و پتروشیمی را در استان‌های خراسان جنوبی، خوزستان، کرمانشاه، فارس و سیستان و بلوچستان افتتاح کرد.

وی در ارتباط تصویری با محل افتتاح پروژه‌ها در ماهشهر خوزستان، نوسود کرمانشاه و ارسنجان فارس در جریان روند اجرایی طرح‌های انجام شده در این مناطق قرار گرفت.

مراسم بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهر نوسود با حضور امام جمعه پاوه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استاندار کرمانشاه و نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی ، سرپرست فرمانداری پاوه و جمعی دیگر از مقامات محلی برگزار شد.

شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عزاداری روز عاشورا در مسکو و مناطق مسلمان‌نشین روسیه

مناطق مختلف روسیه ، از جمله پایتخت این کشور از جمله در مسجد خاتم‌النبیاء (ص)، …