تولید عاشقانه «خائن‌کشی» و تماشای شوکه‌کننده «ضد»


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، حال و هوای فیلم‌های دهمین روز جشنواره فیلم فجر سیاسی بود، فیلم نخست یعنی فیلم ضِد به ترور هفتم تیر سال ۶۰ و انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی مربوط بود و فیلم دوم خائن‌کشی هم به حوادث پس از ملی شدن صنعت نفت و شرایط آن دوران کشور بود.

فیلم «ضد» تخیلی است / از تماشای فیلم شوکه شدم

مهشید جوادی با اشاره به صحبت‌های تهیه‌کننده درباره کوتاه‌شدن نقش خود در تدوین نهایی گفت: از حذف سکانس‌هایی که در آن بازی کردم، شوکه شدم. البته این بهای ورود من به سینما است. اما لیندا کیانی، دیگر بازیگر زن این فیلم گفت: با توجه به سختی کار امیدوارم بتوانم نامزد دریافت سیمرغ برای نقش مکمل شوم.بر اساس صحبت‌هایی که با امیرعباس ربیعی (کارگردان) داشتم همه تلاشمان را کردیم تا با نقش زن‌های منافق در تلویزیون و سینما متفاوت باشد. ربیعی نگاهی متفاوتی داشت و حتی تصویری که رقم خورد از تصور من دور بود و تلاشم بر این بود به ذهنیت او نزدیک شوم.

ربیعی کارگردان ضد هم توضیح داد که این فیلم تخیلی است، اما پشتوانه آن واقعی و مبتنی بر پژوهش است و البته شخصیت‌های آن حقیقی نیستند. از نظر من ماجراها و درام قصه‌ها مهمتر از پرداختن به ایدئولوژی‌ها در فیلم‌های سینمایی است.

کیمیایی‌ها نیامدند

بیشتر سوالات نشست رسانه‌ای خائن‌کشی مربوط به علت عدم حضور مسعود کیمیایی کارگردان این فیلم بود؛ امیر آقایی هم نیامده بود که اعلام شد که به کرونا مبتلا شده است. البته علی اوجی در همان ابتدا توضیحاتی داد که میان او و مهران مدیری گفت‌وگویی با محتوای طنز و مبهم با تکذیب و تایید رد و بدل شد.

اوجی از علت غیبت پولاد کیمیایی ابراز بی‌اطلاعی کرد، اما درباره نیامدن مسعود کیمیایی گفت: خود شما رسانه ای ها که بهتر می‌دانید  اختلافاتی از پیش وجود داشت که به این ماجرا منجر شد. در همان نامه که منتشر کردند بیان شده بود، اما  ایشان پای خود را عمل جراحی کرده و به همین دلیل در این نشست حضور ندارند،  همین لحظه مهران مدیری بازیگر فیلم گفت: دروغ می‌گوید، کیمیایی به دلایلی که اعلام شده نمی‌خواست شرکت کند. جراحی پا بهانه بود و او دوست نداشت در نشست حاضر باشند. اما همین امروز پایشان را جراحی کردند.

مدیری افزود: اول می‌خواستیم اصلا در نشست حضور پیدا نکنیم خب نبودن مسعود کیمیایی دیده نمی‌شد، بعد فکر کریم، اگر ما حضور داشته باشیم نیامدن و نبودن آقای کیمیایی بیشتر به چشم می‌آید و مطرح می‌شود.

باور کنید هنوز هم خوب نخوابیده‌ام

مدیری علت عینک آفتابی زدن خود را در این جشنواره و جشنواره قبل گفت: در دوره قبل چون نخوابیده بودم ، عینک آفتابی زده بودم باور کنید هنوز هم خوب نخوابیده ام اصلا در کار ما نمی توان استراحت کرد.

اوجی در بخشی از نشست امروز در واکنش به یکی دوباری که به صاحب یک باند مافیایی متهم شد، با خنده و شوخی پاسخ داد که «بلی، اتاقی دارم و از همان جا دستور حذف و برخورد با آدم ها را پشت پرده می دهم» وقتی هم که از او پرسیدند که نرگس محمدی (همسرش) را بر اساس همین رابطه برای فیلم هایش استفاده می‌کند گفت: نرگس تنها در دو کار از هشت کار من حضور داشت. او جواهر است ، جواهری است و هر جایی هم اگر احساس کنم می تواند نقش را بازی کند از او دعوت می کنم تا وارد فیلم شود.

اوجی پاسخ خبرنگار درباره بوجه فیلم خائن‌کشی را بی‌پاسخ گذاشت، اما توضیح داد که این فیلم با سرمایه‌گذاری شخصی خود و سه چهار نفر از دوستانش ساخته شده و حتی جایی که پول کم آورده ماشینش را فروخته است، و به قول رضا یزدانی «اوجی عاشقانه خائن‌کشی را ساخت وقتی هزینه‌های ساخت دکور بالاتر از برآورد اولیه رفت گفت ماشینم را می فروشم لازم باشد ماشیان همسرم (نرگس محمدی) را هم می فروشم»

اجرای این نشست برعهده پدرام کریمی بود. گفتنی است امیر آقایی بازیگر فیلم نیز به دلیل ابتلا به ویروس کرونا و مسعود کیمیایی در نشست خبری غایب بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …