مجتمع قالیبافی در بجنورد افتتاح شد


سرپرست صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه این مجتمع تولیدی اظهار داشت: برای راه اندازی این مجتمع تولیدی که در روستای آذرسای این شهرستان است  ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری اختصاص یافت.

رمضان حافظی افزود: با اجرای این طرح برای اهالی روستای آذرسا و برای  ۱۸ نفر از مددجویان و بانوانی زندانی بند باز نیز شغل ایجاد شد.
وی گفت: در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکنون مبلغ  هزار و ۲۶ میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال تسهیلات به یکهزار و۱۵۴ طرح پرداخت شده است که زمینه اشتغال برای بیش از ۲هزار نفر  فراهم شده است.

سرپرست صندوق کارآفرینی امید خراسان شمالی افزود: در سال جاری به یکهزار و ۸۱۹ طرح اشتغال زایی ۶۳۱ میلیارد و ۶۲۹ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شد.

مجتمع قالیبافی اعلابافان آپادانا با ظرفیت تولید یکهزار و ۴۰۰ متر مربع در سال و اشتغالزایی برای ۳۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۴۰ نفر به صورت غیر مستقیم و پشتیبان افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
سید محمد مهدی سادات خانساری کارآفرین برتر کشوری و مدیر عامل شرکت تعاونی اعلابافان آپادانا نیز ضمن قدردانی از حمایت های صندوق کارافرینی امید بر لزوم تغییر نگرش در دستمزد و بیمه بافندگان تاکید کرد و افزود: هم اینک ۱۳۵ دار قالی در این مجتمع دایر شده است که بیش از ۱۷۰ بافنده نیز مشغول به کار شدند، با حمایت های بیشتر مسوولان استانی  ظرفیت مجتمع به تعداد ۴۰۰ بافنده قابل ارتقا است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

فرش‌آرای مشهد فصل جدید را با شکست مقابل گیتی پسند آغاز کرد

به گزارش ایرنا، تیم فوتسال فرش‌آرا در هفته نخست مسابقات لیگ برتر عصر جمعه در …