عمارت اقدسیه در زمان شهردار پیشین بدون هیچ پیش شرطی فروخته شده است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، عبدالمطهر محمدخانی در صفحه کاربری خود در توییتر درباره خانه اقدسیه (ملک موسوم به شهرداران) و مصاحبه پیروز حناچی شهردار سابق تهران، نوشت: این ملک در سال ۹۸ با توجه به برخی انتقادات و نگرانی‌ها به‌ دستور مستقیم حناچی شهردار وقت و رای شورای شهر سابق فروخته شده است.

وی در این پیام مجازی با یادآوری این که شهرداری و شورای سابق «هیچ» پیش‌شرطی را هنگام مزایده و فروش از جمله ممنوعیت تخریب لحاظ نکردند، اضافه کرد: دستور نقشه و پرداخت فیش عوارض برای تخریب و نوسازی در ۲۹ فروردین و ۵ تیرماه ۱۴۰۰، هر دو در زمان مدیریت سابق اتفاق افتاده است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه مدیریت قبلی مبلغ ۳,۵ میلیارد تومان بابت همین عوارض از مالک جدید دریافت کرده است، تصریح کرد: وقتی همه کارهای قانونی و اخذ مجوز و دریافت وجه در دوره قبل اتفاق افتاده، مدیریت جدید شهری چه باید می‌کرد؟

وی تاکید کرد: شهرداری بدون استنادات قانونی نمی‌تواند مانع از حق ذاتی شهروندان برای تخریب و نوسازی املاکشان شود.

به گزارش ایرنا، عمارت اقدسیه که به خانه شهرداران معروف است سال ۹۸ در حالی فروخته شد که شهردار وقت تهران اعلام کرد که یکی از شروط اصلی فروش این خانه حفظ بنای این مجموعه است که چند روز پیش شاهد تخریب این بنا از سوی مالک بودیم.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …