محدودیت‌های کرونایی در خلخال افزایش یافت


به گزارش ایرنا ،سید جواد یحیی زاده روز چهارشنبه در جلسه ستاد قرارگاه فرماندهی مقابله با کرونا با اشاره به تبدیل وضعیت آبی به زرد این شهرستان در هفته جاری افزود: سیر صعودی شمار مبتلایان به سویه امیکرون موجب شد تا برای پیشگیری از روند سیر صعودی ابتلا به این ویروس محدودیت‌های جدیدی در این شهرستان اعمال شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی رسیدن به قله پیک ششم سویه جدید کرونا تا ۱۵ روز آینده اظهار کرد: از امروز به مدت دو هفته همه برنامه‌های تجمعی ادارات،نهادها،تشکل‌های غیر دولتی ،مجالس ترحیم ،برنامه مذهبی اعتکاف در مساجد و هرگونه دور همی در این شهرستان لغو و به جای راه‌پیمایی یوم الله ۲۲ بهمن نیز رژه خودرویی و موتوری برگزار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری خلخال با بیان اینکه با وجود افزایش سریع مبتلایان به امیکرون در طول هفته جاری، بستری‌های بیمارستان خلخال بین سه تا حداکثر هفت نفر در نوسان بوده است، گفت:  پس از ثبت آخرین فوتی کرونا در ۲۵ آذرماه گذشته تا امروز این شهرستان به مدت  ۵۵ روز عاری از فوتی کرونا بوده است.

وی به لزوم راه‌اندازی بخش ویژه کرونای کودکان زیر ۱۲ سال  و آماده سازی بخش ای سی یو بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال برای مقابله با خطرات احتمالی افزایش کودکان بستری کرونایی تاکید و افزود: نیاز است تا خانواده‌ها با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و درمان در خصوص سویه جدید اومیکرون حتما با ضرورت پیشگیری و اهمیت سلامتی خود، برای تزریق واکسن دُز سوم کرونا اقدام نمایند.

رئیس ستاد قرارگاه زیستی خلخال اظهار کرد: در حالی که امار مراجعان بستری به مراکز درمانی و بیمارستان این شهرستان در طول روز گذشته به ۱۲۰ نفر رسیده ولی بدلیل فقدان بیمار بدحال و معالجه درمانی و دارویی آنان به صورت سرپایی هم اکنون پنج نفر کرونایی در بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال بستری هستند.

سرپرست فرمانداری خلخال تشریح کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری نشست‌ها و دورهمی‌ها از جمله الزامات ساده‌ای است که تا حد زیادی از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند.

او توجه به رعایت نکات بهداشتی در بانک‌ها ، مطب‌ها و ادارات را ضروری دانست و گفت: با اینکه برنامه تعطیلی ادارات را نداریم ولی  درصورت لزوم اقدام به اجرای دوباره طرح دورکاری کارکنان ادارات خواهیم کرد. 

وی مراقبت از گروه‌های پرخطر دارای فشار خون، سرطان، دیابت را مورد تاکید قرارداد و افزود: افراد سالمند تا حدامکان از منزل خارج نشوند و در صورت اضطرار با رعایت فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک انجام شود.

وی گفت: نظارت بر قرنطینه خانگی کرونایی‌های بستری در خانه باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی بوده و خروج از خانه برای افراد مبتلا به امیکرون موجب گسترش بیماری خواهد شد .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۸ ورزشکار فلسطینی با پیام مقاومت و امید در المپیک

به گزارش ایرنا، هشت ورزشکار فلسطینی در حالی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور می‌یابند که …