استاندار همدان: گردشگری از جمله صنایع پیشران در این استان است


به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از هتل آپارتمان هگمتانه که همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: دولت سیزدهم برنامه های مختلفی از جمله حوزه های اقتصادی و گردشگری در دستور کار دارد که مجموعه مدیریتی استان همدان نیز به تاسی از همین سیاست ها، توسعه گردشگری را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری در استان همدان یکی از صنایع پیشران است، اظهار داشت: برای توسعه اقتصادی این صنعت و بهره مندی از مزایای آن، فراهم کردن زیرساخت ها و امکانات گردشگری امری مهم و ضروری است. 

استاندار همدان تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های گسترده استان در زمینه میراث فرهنگی و آثار تاریخی، با برنامه‌ریزی منسجم و هدفمند می توان از این داشته ها در راستای جذب گردشگران استفاده بهینه کرد.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه ثبت جهانی هگمتانه(منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان) هرچند در دوره‌های گذشته با تاخیر انجام شده است، تاکید کرد: ثبت‌ این اثر ارزشمند تاریخی به صورت جدی در حال پیگیری است به نحوی که اقدامات قابل توجه و خوبی در این زمینه انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان همدان افزود: به طور یقین ثبت جهانی هگمتانه علاوه بر نقش موثر در جذب گردشگر، موتور محرک صنعت گردشگری استان نیز خواهد بود.

قاسمی فرزاد گفت: صنعت گردشگری استان در آینده رشد و توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد و ایجاد و بهره برداری از تاسیسات زیربنایی از جمله هتل آپارتمان هگمتانه می‌تواند نقش موثری در توسعه این صنعت و جذب گردشگران به استان ایفا کند.  

استاندار همدان در ادامه با اشاره به دستاوردهای ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، تصریح کرد: استقلال، آزادی و خوداتکایی از جمله مهم دستاوردهای است که انقلاب اسلامی برای ما به ارمغان آورد.

وی اظهار داشت: با وجود شدیدترین تحریم‌ها و به خاطر اهداف‌ها و آرمان‌ها، توانسته‌ایم با حفظ استقلال در راستای پیشرفت و توسعه کشور گام های موثری را برداریم. 

به گزارش ایرنا، امروز و در نهمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی چندین پروژه عمرانی، خدماتی و اقتصادی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات، گردشگری و مخابرات با حضور استاندار همدان در استان به بهره برداری رسید که مجموعه هتل آپارتمان هگمتانه یکی از طرح ها در حوزه گردشگری است.

۵۷۷ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در مناطق مختلف استان همدان بهره برداری و یا کلنگ زنی شده که شامل بهره برداری از ۵۰۳ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان و آغاز عملیات اجرایی ۷۴ طرح با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …