آگاهی مردم از حقوق شهروندی ضروری است


به گزارش ایرنا، مجید منعمی روز چهارشنبه در جلسه صیانت از حقوق شهروندی که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، افزود: خدمت به مردم شعار نیست این مهم باید به واقعیت تبدیل شود شعار دولت سیزدهم مردم سالاری است.
وی اظهار داشت: ایران اسلامی امروز در شرایط حساسی است در دولت سیزدهم باید امید به بهبود اوضاع و رفع مشکلات در دل مردم زنده شود.
سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: رسیدگی به مشکلات مردم یکی از مهمترین حقوق شهروندی است که باید در ادارات و نهادهای دولتی به درستی اجرا شود.
منعمی افزود: مردم باید به حقوق شهروندی آگاه باشند و این حق مردم است، امروزه یکی از معضلات جامعه عدم آگاهی مردم به حقوق شهروندی است.
وی اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق به مردم در مورد حقوق شهروندی وظیفه مسوولان ادارات است که باید انجام شود.
سرپرست فرمانداری بروجرد بیان کرد: شعار دولت، مردمی بودن است فاصله بین مردم و مسوولان باید کم شود، مدیران باید در بین مردم حاضر شوند و پاسخگو باشند.
وی بیان کرد: مسوولان باید با حضور در بین مردم مشکلات را استخراج کنند، تلاش برای رفع معضلات جامعه با حضور میدانی باید صورت می گیرد.
وی افزود: مردم باید به مسوولان دسترسی آسان داشته باشند، در دیدارها و ملاقات مسوولان مردم باید در اولویت باشند، رسیدگی به شکایات مردم از ادارات مختلف بدون فوت وقت باید انجام شود.
وی با اشاره به موضوع حجاب و عفاف گفت: حجاب و عفاف باید از شاغلان دستگاه‌های دولتی انجام شود کشور ما جمهوری اسلامی است و دستگاه‌های دولتی باید عامل به این موضوع باشند.

سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: عمل به موضوع حقوق شهروندی و حجاب و عفاف با نظم دستگاه‌ها محقق می شود، باید حرکت کنیم و به صورت عملی طرح صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف را نهادینه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا در پایان این جلسه از فعالان طرح صیانت از حقوق شهروندی در ادارات بروجرد تجلیل به عمل آمد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تقی‌زاده: ۴ دهه است که مردم ایران خود سرنوشت‌شان را رقم می‌زنند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بین‌الملل وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت حضور …