خیران ترویج دهنده فرهنگ دینی در جامعه هستند


عابدین خرّم روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از موسسات خیریه همسو و مراکز نیکوکاری در تبریز اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از یادگاران پربرکت بنیانگذار جمهوری اسلامی است که با هدف رسیدگی به حال نیازمندان و مستمندان در روزهای آغازین انقلاب اسلامی به فرمان تاریخی امام راحل (ره) تأسیس و آغاز به کار کرد.

وی با اشاره به اینکه کمک به هم نوع فلسفه زندگانی است، ادامه داد: امروز این نهاد با همراهی مردم و خیران مسیر رشد و تعالی خود را طی کرده است.

خرّم گفت: اگر بتوانیم دستگیری در ابعاد مختلف معنوی، مادی و اجتماعی در جامعه را فرهنگ سازی کنیم بسیاری از معضلات جامعه حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در اسلام فاصله طبقاتی معنا ندارد، افزود: اگر شاهد شکل گیری فاصله های طبقاتی در جامعه هستیم، به دلیل دوری از فرهنگ اسلامی است و این نابرابری موجب افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کمیته امداد و مراکز و موسسات خیریه، سد و عامل بازدارنده از ناهنجارهای اجتماعی هستند، اظهار داشت: در آذربایجان شرقی مراکز و موسسات خیریه بسیاری در حوزه های مختلف فعال هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه اشتغال و کسب و کار در جامعه با مشکلاتی مواجه هستیم، افزود: در عین حال که دولت برای رفع این مشکلات برنامه های مختلفی دارد موسسات و مراکز خیریه نقش بسیار موثر و تاثیرگذار در احصا این مشکلات ایفا می کنند.

خرّم ادامه داد: در کشور ما موسسات خیریه منطبق با فرهنگ دینی و اسلامی راه اندازی شده و خودجوش هستند، بطوری که در مواردی حتی از کمیته امداد و بهزیستی نیز جلوتر هستند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم اظهار داشت: خیران انسان های بزرگواری هستند که بخشی از سرمایه های خود را برای حل مشکلات جامعه و اقشار آسیب دیده و نیازمند اختصاص می دهند.

تراب محمدی افزود: خیران تبریز از گذشته های دور فعال بوده و هرکجا که احساس می کردند مشکلی وجود دارد، ورود کرده و اقدامات اساسی انجام داده اند.

وی ادامه داد: اگر تبریز به عنوان شهر بدون گدا در کشور شناخته شده، به دلیل حضور خیرانی است که نگذاشته اند افراد نیازمند و آسیب دیده دست خود را جلوی کسی دراز کنند.

محمدی گفت: خیران آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف از جمله سلامت، مسکن، راه، مدرسه، کتابخانه و آزادی زندانیان فعال هستند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاپیتان ژاپن: باخت به ایران خیلی دردناک بود – تابناک

کاپیتان پیشین ژاپن گفت: برای قهرمانی جهان باید از شکست دردناک مقابل ایران درس بگیریم. …