قفسه های فروشگاه های استرالیا از مرغ خالی شد

به نقل از راشاتودی، شیوع ویروس کرونا باعث شده تا تولید گوشت مرغ در استرالیا به شدت کاهش یافته و قفسه های بسیاری از فروشگاه های این کشور خالی از مرغ است و حتی رستوران هایی،نظیر کی اف سی، مجبور شده‌اند غذاهایی را که با مرغ پخته می‌شود از لیست غذاهای خود حذف کنند.

شرکت اینگامز، بزرگترین تولید کننده گوشت مرغ در استرالیا، اعلام کرده است که  به دلیل ابتلای کارمندان و کارگرانش به ویروس کرونا با کمبود نیروی کار مواجه است و همین امر تاثیر قابل توجهی را در حوزه چرخه تامین لجستیک و فروش این شرکت موجب شده است. از سوی دیگر، برخی مشتریان و عرضه‌کنندگان محصولات اینگامز تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند.

گفته‌های اینگامز باعث شد تا ارزش سهام این شرکت ۶% سقوط کند.

سخنگوی شرکت کی اف سی، یکی از رستوران های محبوب زنجیره‌ای عرضه فست فود در استرالیا، اعلام کرده که با مشکل در تامین گوشت مرغ مواجه شده و این مسئله به صورت سراسری در استرالیا اتفاق افتاده است و به همین خاطر برخی رستوران های این شرکت نخواهند توانست غذاهایی را که با گوشت مرغ پخته می شوند، به مشتریان عرضه کنند.

رسانه‌های محلی نیز می گویند: در بسیاری از فروشگاه‌های استرالیا قفسه عرضه گوشت مرغ تقریباً خالی است.

گوشت مرغ به خاطر ارزان بودن یکی از پرمصرف ترین اقلام پروتئینی در سراسر جهان به شمار می‌روند. گزارش ها حاکی از آن است که هر کیلو گوشت مرغ در بازار استرالیا ۳.۹۹ دلار معادل حدود 110 هزار تومان به فروش می‌رسد که تقریباً نصف قیمت هر کیلو گوشت قرمز است. آمارهای رسمی حاکی از آن است که مصرف سرانه این ماده غذایی بین مردم استرالیا به صورت متوسط سالانه ۴۷ کیلوگرم مرغ است.

 

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

سهم اقتصاد دیجیتال با همکاری بخش خصوصی به ۱۵ درصدی می‌رسد

تهران – ایرن – معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری …