بنیاد برکت تا پایان سال ۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور را تکمیل می‌کند


به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا،  مرتضی نیازی افزود: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای سال ۱۴۰۱ نیز بهره‌برداری از ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در دستور کار دارد که باعث ایجاد ۳۰۰ هزار شغل می شود.

وی یادآور شد: بنیاد برکت سه هزار و ۱۶ طرح در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۶ هزار و ۹۵۱ میلیارد ریال در مناطق محروم و کم‌برخوردار استان آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

معاون بنیاد برکت با بیان این که حاصل تلاش ۲۷ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در استان آذربایجان شرقی ۹ هزار شغل بوده است، خاطرنشان کرد: تا به امروز ۳ هزار و ۴۸ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در مناطق محروم و روستایی آذربایجان شرقی به بهره‌برداری رسیده که ایجاد ۹ هزار و ۱۴۴ فرصت شغلی را به دنبال داشته است.

نیازی به فعالیت بنیاد برکت در آذربایجان شرقی از سال ۱۳۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۴ شهرستان، ۳۲ بخش و ۲۲۳ روستا در استان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد قرار دارند.  

وی خاطرنشان کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ۳ هزار و ۴۸ طرح اشتغال‌زایی در استان آذربایجان شرقی ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال است.

براساس گزارش بنیاد برکت، نیازی درباره رسته‌های مشاغل ایجاد شده در آذربایجان شرقی نیز توضیح داد: رسته‌های کشاورزی، خدمات و صنعتی به ترتیب با ۵۸، ۲۷ و ۱۵ درصد بیشترین سهم را از مشاغل ایجاد شده این بنیاد در استان به خود اختصاص می‌دهند.

معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت اظهار داشت: ۲۷ درصد کارآفرینان بنیاد در استان آذربایجان شرقی را زنان تشکیل می‌دهند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پیام محسن رضایی در پی درگذشت پدر شهیدان حجازی – تابناک

به گزارش  تابناک، متن پیام تسلیت دکتر محسن رضایی درپی درگذشت ابوالشهیدین “حاج سیدجواد حجازی” …