«موقعیت مهدی»، متمایز از کلیشه‌های فیلم‌های دفاع مقدس


شادی علیمحمدی روز چهارشنبه پیرامون فیلم «موقعیت مهدی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فیلمنامه «موقعیت مهدی» در ۶ بخش نسبتا جدا از هم تنظیم شده که هر یک روایتگر زندگی یکی از قهرمانان است. در سایه قهرمان اصلی یعنی مهدی باکری با بازی هادی حجازی فر، به بررسی بخش هایی از زندگی حمید باکری با بازی وحید حجازی فر و خسرو قهرمان نوجوان با بازی روح الله زمانی که پیش از این هنرنمایی او را در فیلم خورشید مجید مجیدی دیده ایم، می پردازد. گرچه این اپیزودها درجایی به هم پیوند نمی خورند و کشمکش خاصی ندارند اما عناصر محلی به کار رفته مانند استفاده از زبان ترکی و دیالوگ های درست، روند قصه را شیرین و جذاب می کند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه قصه از قبل برای بسیاری از مخاطبان مشخص است، حجازی فر توانسته است با پرداخت خوب زیبایی های تصویری بیافریند. در ابتدای فیلم با خلق صحنه های طنزی که به درستی انتخاب شده اند، صحنه و طراحی دکور دهه ۶۰ و طراحی لباس متناسب با آن مخاطب را جذب می کند. در ادامه نیز با نمایش چالش های انسانی، حقیقت را جلوی روی مخاطب می گذارد و او را با خود همراه می کند.

علیمحمدی اظهار داشت: دکوپاژ مناسب و تصاویری که درست طراحی شده اند حکایت از واقف بودن حجازی فر بر کارگردانی دارند و با بازی درخشان خود در نقش شهید مهدی باکری حجت را بر فیلم خود تمام کرده است.

این منتقد سینما گفت: به نظر می رسد هادی حجازی فر به دلیل جغرافیایی که در آن بزرگ شده و تمام ریزه کاری هایی که به نمایش می گذارد توانایی زیادی برای خلق صحنه های گره خورده با طبیعت دارد. شاید اگر فیلم بعدی او در ژانر جاده ای ساخته شود، شاهکاری بی بدیل را به نمایش بگذارد.

فیلم سینمایی موقعیت مهدی به کارگردانی هادی حجازی فر و تهیه کنندگی حبیب الله والی نژاد محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت فتح و مرکز سیما فیلم است که همزمان با نمایش آثار جشنواره فجر در ۲ سینمای شهر زنجان نیز اکران شد و مورد استقبال قابل توجه مخاطبان قرار گرفت.

این فیلم به دوره ای از زندگی شهید مهدی باکری و برادرش شهید حمید باکری می پردازد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عزاداری روز عاشورا در مسکو و مناطق مسلمان‌نشین روسیه

مناطق مختلف روسیه ، از جمله پایتخت این کشور از جمله در مسجد خاتم‌النبیاء (ص)، …