امروز؛ آخرین مهلت ثبت‌نام در بیست و دومین دوره عتبات عالیات ویژه دانشگاهیان


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، این ثبت نام شامل دانشجویان دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه های علمی – کاربردی، دانشگاه های نظامی و … در سراسر کشور  می شود.

اساتید دانشگاه ها و کارمندان دانشگاه ها هم می توانند برای سفر به عتبات عالیات دانشگاهیان ثبت نام کنند.

قرار است اعزام دانشجویان که پس از ۲ سال وقفه انجام می شود از اول اسفندماه آغاز شود که طبق برنامه ریزی انجام شده در مرحله نخست در دهه اول ابتدا دانشجویان دختر مجرد، اساتید و کارکنان دانشگاه ها اعزام می شوند و از ۲۱ اسفندماه تا دهم فرودین ۱۴۰۱ دانشجویان پسر، اساتید، کارکنان دانشگاه ها و دانشجویان متاهل به این سفر معنوی اعزام می شوند.

ظرفیت ثبت نام برای این دوره  ۶ هزار نفر است که ۸۰ کاروان هوایی و ۴۰ کاروان زمینی برای اعزام زائران دانشجو در نظر گرفته شده است. هزینه سفر هوایی نیز  ۸۵ میلیون ریال و زمینی ۴۵ میلیون ریال و مدت سفر هوایی ۷ روزه و زمینی بین ۸ تا ۹ روز و ظرفیت کاروان زمینی ۵۰ نفره است.

مدت زمان اقامت دانشگاهیان در سفر به عتبات عالیات سه شب در نجف اشرف، سه شب در کربلای معلی و یک شب در کاظمین خواهد بود. زیارت قبور ائمه اطهار (ع) در سامرا نیز عبوری خواهد بود.

برای انجام این سفر معنوی تلاش بسیاری زیادی انجام شده و با هماهنگی مسوولان صندوق رفاه دانشجویان، وزارتخانه های بهداشت، علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، تسهیلات بسیار مناسبی با شرایط موجود در آیین نامه وام دانشجویی برای دانشجویان درنظر گرفته شده است.

مبلغ وام برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک ملت برای دانشجویانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام می شوند ۶۰ میلیون ریال و برای سفرهای زمینی ۳۰ میلیون ریال خواهد بود که دانشجویان پس از قطعی شدن ثبت نام و ارسال اطلاعات زائران به صندوق رفاه دانشجویی یا بانک عامل می توانند وام خود را دریافت کنند.

دانشجویان و دانشگاهیان برای ثبت نام تا عصر امروز می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی لبیک به آدرس www.Labbayk.ir  مراجعه کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ترکیب احتمالی پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن؛ خریدهای جدید همچنان دور از ترکیب

تهران- ایرنا- تیم فوتبال پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور (جام خلیج …