اورژانس جدید مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت افتتاح شد


به گزارش ایرنا، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در حاشیه افتتاح این بخش به خبرنگار ایرنا گفت: بخش توسعه مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت شامل سه هزار و ٢٠٠ مترمربع احداث ساختمان و ٩٠٠ مترمربع محوطه سازی و دیوار کشی است.

دکتر ارسلان سالاری با بیان اینکه بخش توسعه مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت در سه طبقه بهره برداری شد اظهار داشت: همکف شامل تریاژ قلب، طبقه اول بخش بستری اورژانس با ١٣ تخت، بخش سی سی یو زنان با ۱۵ تخت و طبقه دوم شامل سی سی یو مردان با ١٧ تخت به بهره برداری رسید.

وی بیان داشت: برای افتتاح بخش توسعه مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت ” اورژانس جدید” در مجموع ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان اظهار داشت: با افتتاح ۵۶ تخت ویژه در بهره برداری از بخش توسعه مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت تعداد تخت های ویژه این مرکز به نزدیک ١٧٠ تخت رسید.

وی با تشریح خدمات مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت خاطر نشان کرد: در این مرکز علاوه بر خدمات به بیماران قلبی شهرستان های مختلف گیلان به استان های همجوار شامل غرب مازندران، اردبیل و زنجان نیز خدمات ارایه می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان افزود: ماهانه به طور میانگین ٧٠ عمل قلب باز، ۱۵۰ آنژیوپلاستی و روزانه ۷۰ اسکن قلب در مرکز آموزشی و درمانی دکتر حشمت رشت انجام می شود که نمونه ای از خدمات این مرکز است.

افزون بر ۳۵ بیمارستان دولتی و عیردولتی در استان گیلان فعال است.

بر اساس آخرین آمار، حدود ٢ هزار و ۶۰۰ تخت در سیستم دانشگاهی “ بیمارستان های دولتی” و یک هزار و ٣٠٠ تخت در بخش خصوصی و غیر دانشگاهی در استان گیلان  فعال است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

به کدام لیست رأی دهیم؟

به کدام لیست رأی دهیم؟ – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز پربازدیدترین …