گلزار شهدای فرهنگی و دانش آموز گنبدکاووس عطرافشانی شد

به گزارش ایرنا، دراین مراسم در گلزار شهیدان امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس، مدیر آموزش و پرورش این شهرستان در سخنانی با تبریک دهه فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان فرهنگی و دانش آموز گفت: عزت، اقتدار، استقلال و سربلندی ایران اسلامی مرهون خون شهیدان است.

کمال الدین نظرنژاد افزود: آموزش و پرورش گنبدکاووس در دوران دفاع مقدس ۱۷ فرهنگی و ۴۳ دانش آموز شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که قرار بود مراسم بزرگداشت این شهیدان و حدود ۶۰۰ شهید فرهنگی و دانش آموز استان گلستان به مناسبت ایام دهه فجر به میزبانی این شهرستان برگزار شود اما به سبب شیوع سویه اُمکیرون و برای حفظ سلامتی معلمان، دانش آموزان، خانواده های معظم شاهد و سایر میهمانان، این مراسم پس از بهبود شرایط بیماری برگزار خواهد شد.

نظرنژاد ادامه داد: در مراسم عطرافشانی و تجدید میثاق کادر اداری و مدیران مدارس آموزش و پرورش گنبدکاووس با شهیدان فرهنگی و دانش آموز این شهرستان قرار بود همه مدیران و دانش آموزان حضور داشته باشند که به سبب شیوع دوباره کرونا فقط مدیران مدارس شاهد و جمعی از کادر اداری این مدیریت حضور یافتند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس همچنین گفت که شمار دانش آموزان این شهرستان از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم درسال تحصیلی جاری افزون بر ۸۸ هزار نفر است که حدود ۲ هزار نفر آنها در ۶ آموزشگاه شاهد و یک مدرسه مربوط به ایثارگران مشغول تحصیل هستند.

گنبدگاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۵۱۲ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی نوار غزه ۲۰ شهید برجای گذاشت

تهران-ایرنا- حمله چهار شنبه شب رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی مرکز نوار غزه ۲۰ شهید …