برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و امارات با حضور وزیر صمت


به گزارش ایرنا از شاتا، محمدرضا طلایی با بیان این مطلب، افزود: با توجه به برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و امارات هیئت تجاری متشکل از ۳۰ شرکت ایرانی از تهران به دبی اعزام شدند.

وی همچنین بیان کرد: به صورت هم‌زمان یک نمایشگاه مجازی با حضور ۲۴۰ شرکت از ۱۹ بهمن‌ماه شروع به کار کرده است.

رئیس مرکز تجاری ایران در امارات با یادآوری اینکه پس از یک وقفه به خاطر مسائل کرونا، وزیر صمت به امارات سفر کرده است افزود: وزیر صمت ۱۸ بهمن‌ماه در ضیافت شامی با حضور تجار ایرانی ساکن امارات شرکت کرد، در این ضیافت فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلفی از جمله صنایع غذایی، کشاورزی بلاکچین، رمز ارز و فولاد حضور داشتند که مشکلات خود را برای حضور در بازار امارات عنوان کردند.

طلایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امارات یک هاب صادراتی برای محصولات ایرانی است، ادامه داد: در جریان این برنامه‌ها معاون وزیر صمت و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشت.

وی با بیان اینکه درمجموع شرکت‌هایی در جریان این برنامه‌ها و نشست‌ها حضور داشتند، اضافه کرد: ۴۰ شرکت اماراتی و ۱۲۰ شرکت ایرانی بودند.

رئیس مرکز تجاری ایران در امارات همچنین بیان کرد: سفرای ونزوئلا و قزاقستان در امارات نیز در جریان برنامه‌ها حضور داشتند، همچنین شورای بازرگانی سوئیس نیز در جریان این سفر فعال بود.

طلایی با بیان اینکه ملاقات‌های تجاری در جریان این نشست با موفقیت به انجام رسید، همچنین تصریح کرد: ملاقات‌های تجاری به صورت مجازی نیز در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ظرف چند ماه آینده یک هیئت تجاری اماراتی نیز به ایران اعزام شود تا شاهد ارتقای روابط تجاری دو طرف باشیم.

رئیس مرکز تجاری ایران در امارات همچنین با بیان اینکه حدود ۲۵ هزار عضو اتاق بازرگانی دبی در این زمینه اطلاع‌رسانی شدند، گفت: اطلاع‌رسانی خوبی برای برگزاری این برنامه‌ها انجام شد و فضای بسیار خوبی شکل گرفت که تاثیرات آن را به زودی خواهیم دید.

طلایی در پایان بیان کرد: مرکز تجاری ایران در امارات به عنوان نماینده بخش اقتصادی ایران در این کشور زیرساخت‌های لازم را برای توسعه مراودات تجاری پیگیری خواهد کرد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …