روسیه شش فروند کشتی جنگی از مدیترانه به سمت دریای سیاه اعزام کرد


به گزارش ایرنا در این پیام آمده است: یکی از ناوهای بزرگ نیروی دریایی روسیه در حال عبور از تنگه بسفر و داردانل است.  

در بیانیه وزارت دفاع آمده است: “در حال حاضر، کشتی های بزرگ کورولف، مینسک و کالینینگراد در داردانل هستند. کشتی های پیوتر مورگونوف، گئورگی پوبدونوستس و اولنگورسکی نیز طی روز آینده از تنگه های دریای سیاه عبور خواهند کرد.

به گزارش ریانووستی  الکسی رولف، رئیس بخش پشتیبانی اطلاعات ناوگان دریای سیاه نیز امروز به خبرنگاران روس گفت: تفنگداران دریایی ناوگان دریای سیاه به همراه واحدهای منطقه نظامی جنوب، طی یک رزمایش دفاع از ساحل کریمه را اجرا کردند.

وزارت دفاع روسیه همچنین سه روز پیش اعلام کرده بود که در رزمایش دریایی این کشور در آب‌های بین المللی بیش از ۱۴۰ ناو و کشتی پشتیبانی و ۱۰ هزار نیروی نظامی شرکت می کنند.

به گزارش ایرنا، روزنامه کامرسانت چاپ مسکو به نقل از وزارت دفاع روسیه نوشت: روسیه در دریای مدیترانه، دریای شمال، محدوده شمال شرقی اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام رزمایش دریایی برگزار می کند.

در این گزارش گفته شده است: در راستای شرکت در این رزمایش، شش ناو جنگی ناوگان شمال و بالتیک روسیه نیز وارد بندر طرطوس شدند.  

این ناوها به نام «پتر مارگونوف»، «گئورگی پابدانوستس»، «اولنگورسکی گورنیاک»، «کورولوف»، «مینسک» و «کالینین گراد» ماموریت دریایی در اروپا را به پایان رسانده و در پایگاه طرطوس در سواحل سوریه لنگر انداختند.    

روسیه در بندر طرطوس سوریه واقع در ساحل دریای مدیترانه پایگاه پشتیبانی دریایی دارد و ناوها و کشتی های روسی در این پایگاه عملیات سوختگیری و دریاف آذوقه و مواد غذایی برای ماموریت های دریایی را انجام می دهند.   

رزمایش دریایی بین المللی روسیه که قرار است بخشی از آن در دریای مدیترانه برگزار شود، تحت فرماندهی دریادار نیکلای یومانوف فرمانده نیروی دریایی روسیه برگزار می شود و از مدتی پیش آغاز شده است.  

 سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه هفته گذشته گفته بود این کشور قصد دارد در اقیانوس‌های جهان برای تامین امنیت خود و مقابله با تهدیدها، رزمایش‌های مختلفی برگزار کند.

به گزارش ایرنا، شایگو در جمع مقام‌های ارشد وزارت دفاع روسیه اظهار کرد: نیروی دریایی و هوافضای روسیه در رزمایش‌هایی که برگزار می کند، دفاع از منافع ملی روسیه در اقیانوس ها و مقابله با تهدیدهای نظامی در جهات مختلف را تمرین می کند.  

وی افزود: در چندین رزمایش (در ماه ژانویه گذشته و فوریه جاری) بیش از ۱۴۰ ناو و کشتی های پشتیبانی و افزون بر ۶۰ فروند انواع بالگرد و هواپیمای نظامی شرکت می‌کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاظمی: بازی با قطر محک جدی برای ما خواهد بود؛ هند حریفی ناشناخته است+فیلم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش بسکتبال ایران با اشاره به دیدار با قطر گفت: این بازی برای …