شبه نظامیان روس تبار یک پهپاد ارتش اوکراین را به غنیمت گرفتند


به گزارش ایرنا، ایوان فیلیپوننکو سخنگوی ارتش جمهوری خودخوانده لوگانسک روز سه شنبه به ریانووستی گفت که مدافعان این منطقه یک پهپاد تجسسی ارتش اوکراین را به غنیمت گرفتند.

این پهپاد از نوع «للیکا-۱۰۰» که قادر به ارسال فیلم هایی از منطقه مورد تجسس به صورت زنده است در خطوط حائل در منطقه دونباس به پرواز درآمد و شبه نظامیان منطقه لوگانسک توانستند با استفاده از امواج مختل کننده، ارتباط این پهپاد را با مرکز مدیریت آن قطع کنند و سالم بزمین بنشانند.

سخنگوی ارتش جمهوری خودخوانده لوگانسک گفت که تیپ مستقل ۲۴ ارتش اوکراین از این پهپاد برای تجسس منطقه نووالکساندروفکا استفاده کرده و با شناسایی منطقه؛ با توپخانه آن را گلوله باران کند.

ارتش اوکراین در روزهای اخیر از دست دادن دو پهپاد در منطقه دونباس خبر داده است.  

 به گزارش رسانه های روسی، ارتش اوکراین در منطقه دونباس واحدهای ضربتی ایجاد کرده و دسته های نظامی آن در منطقه به تسلیحاتی همچون آتشبارهای سنگین اسمرچ و اوراگان و پهپادهای ساخت ترکیه بایراکتار مجهز شده اند.  

وضعیت منطقه دونباس در شرق اوکراین متشنج است و هر لحظه احتمال دارد مناقشه مسلحانه و درگیری‌ها در این منطقه که بیش از دو سال متوقف شده است، ازسرگرفته شود.  

به گزارش ایرنا، یک مقام سازمان پلیس جمهوری خودخوانده دونتسک روز یکشنبه اعلام کرد: بر اثر تیراندازی تیم تیراندازان ارتش اوکراین، یک نفر از مدافعان دونتسک (شبه نظامی روس تبار این منطقه) کشته شد.

این حادثه در منطقه ورخنه تورتسکی واقع در خط حائل با نیروهای اوکراینی رخ داد و از موضع ارتش اوکراین به سوی مواضع شبه نظامیان دونتسک تیراندازی شد.  

به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوگانسک نیز اعلام کردند که ارتش اوکراین در حال اعزام  سربازان و نیروهای احتیاط به منطقه دونباس است.

 در این گزارش همچنین به استقرار تسلیحات سنگین ارتش اوکراین در خطوط حائل با شبه نظامیان مدافع دونتسک و لوگانسک اشاره شده است.  

رسانه های روسیه از آماده شدن ارتش اوکراین برای تهاجم بزرگ به منطقه دونباس خبر دادند که ممکن است در آینده نزدیک رخ دهد.  

آمریکا و ناتو  سیاست فشار بر روسیه و تضعیف این کشور را دنبال می کنند، مدعی هستندکه  روسیه قصد حمله به اوکراین را دارد. مقامات عالی روس بارها به صراحت اعلام کرده اند چنین طرحی در دستور کار مسکو نیست.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کاپیتان ژاپن: باخت به ایران خیلی دردناک بود – تابناک

کاپیتان پیشین ژاپن گفت: برای قهرمانی جهان باید از شکست دردناک مقابل ایران درس بگیریم. …