پنج طرح عمرانی، خدماتی در پلدشت به بهره برداری رسید


فرماندار پلدشت در آیین بهره برداری این طرح‌ها به خبرنگار ایرنا گفت: اولین طرح افتتاحی فاز اول پروژه آبرسانی شهر “نازک” بود که از محل اعتبارات ملی برای این پروژه ۱۴۶ میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

وی ادامه داد: با افتتاح این پروژه تعداد هزار و ۹۱۷ خانوار شامل شهر “نازک مرکز” بخش ارس و هشت روستای تابعه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

وی اضافه کرد: دومین طرح افتتاحی یک واحد مسکن ایتام در شهرک ارس از توابع بخش ارس بود. 

اکبرزاده اظهار داشت: طرح‌های دهیاری‌های بخش ارس سومین طرح افتتاحی از طرح های دهیاری های بخش ارس بود که بصورت نمادین درروستای “شهرک ارس” به بهره برداری رسید.

فرماندار پلدشت ادامه داد: ۶ میلیارد ریال و ۶۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و منطقه آزاد برای اجرای این طرح ها در ۹ روستای این بخش هزینه شده است.

وی عمده این طرح ها را جدول گذاری، تسطیح و شن ریزی، توسعه معابر، زیر سازی و عقب نشینی، تجهیز آتش نشانی و تعمیر و تجهیز سالن ورزشی عنوان کرد.

وی ادامه داد: اجرای طرح هادی روستای “اروج محمد” چهارمین طرح افتتاحی هشتمین روز دهه فجر در شهرستان است که بالغ بر پنج میلیارد ریال اجرا شده است.

اکبرزاده افزود: این طرح شامل اجرای شبکه هدایت آبهای سطحی، پیاده روسازی و آسفالت معابر می باشد.

به گفته فرماندار پلدشت پنجمین طرح افتتاحی، افتتاح همزمان پروژه‌های دهیاری‌های پنج روستای بخش مرکزی شهرستان با صرف هزینه بیش از ۲ میلیارد ریال است.

فرماندار پلدشت همچنین به آغاز عملیات طرح های سد آبخیز داری در این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: این طرح ها شامل پروژه های آبخیزداری زیر شاخه های “قورشاقلو”، “حسن کندی” و “کرم آباد” است. 

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه خواهد شد.

اکبر زاده هدف از احداث این سد را، کنترل رسوب و کاهش خسارت ناشی از سیلاب، حفاظت آب و خاک و جلوگیری از فرسایش و بهبود شرایط زیست محیطی، کاهش خسارت ناشی از خشکسالی و تغذیه سفره های زیر زمینی، بهبود اشتغال، ارتقای سطح در آمد روستائیان و آبخیزنشینان و بالا بردن ارزش تفرجگاهی مناطق تحت پوشش عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، پلدشت یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.

امسال چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۶۰ میلیارد ریال طرح عمرانی و خدماتی در این شهرستان افتتاح و بیش از ۱۰ میلیارد ریال طرح نیز کلنگ زنی می شود.

 جشن‌های ویژه چهل‌ و سومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از روز ۱۲ بهمن همزمان با سراسر کشور در آذربایجان‌غربی نیز آغاز شده است و تا روز ۲۲ همین ماه ادامه خواهد داشت.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی در زاگرس سرانجام خاموش شد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، «احمد وحیدی» عصر جمعه در جمع خبرنگاران در …