فرماندار:تکمیل آبرسانی به دشت باشت مطالبه شهروندان است


به گزارش ایرنا، نادر گرامی عصر سه شنبه در آیین تکریم و معارفه روسای امور آب باشت با اشاره به اینکه کشاورزی مهمترین منبع درآمد شهروندان باشتی است اظهار داشت: تکمیل و بهره برداری از این طرح افزون بر ایجاد بستر فرصت های جدید شغلی منجر به افزایش درآمد کشاورزان منطقه خواهد شد.

وی بیان کرد:طرح  انتقال  آب به دشت باشت که برای آبرسانی به سه هزار و ۳۰۰ هکتار زمین کشاورزی، تامین آب آشامیدنی تا افق ۱۴۲۵ شهر باشت و روستاهای این شهرستان پیش بینی شده نقش مهمی در توسعه و رفاه شهروندان باشتی دارد.

فرماندار باشت تاکید کرد:از مسوولان امور آب شهرستان باشت انتظار می رود برای جذب اعتبارات، شتاب بخشی به عملیات اجرایی و بهره برداری از این پروژه تلاش مضاعفی صورت گیرد.

گرامی با بیان اینکه استفاده از آب های سطحی بهترین راهکار برای مدیریت منابع آب است گفت: آبرسانی به دشت باشت به کاهش استفاده از آب های زیرزمینی نیز کمک می کند.

وی با یادآوری اینکه ۱۸۶ حلقه چاه غیرمجاز در باشت وجود دارد که تاکنون ۴۰ حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در این شهرستان بسته شده است بیان کرد: مسدود کردن چاه های غیرمجاز در شهرستان به منظور نجات سفره های آب های زیرزمینی باید در شهرستان شتاب گیرد.

وی با بیان اینکه آب ثروتی خدادادی برای رفاه و تامین معیشت شهروندان است گفت: کاهش کشت محصولات با نیاز آبی زیاد مانند هندوانه و برنج از طریق آگاهی بخشی به عموم کشاورزان از رسالت های مهم امور آب است که باید در این خصوص تلاش بیشتری شود.

در این آیین از تلاش های عطا دیلمی سرپرست پیشین امور آب باشت قدردانی و یدالله محمدزاده به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ناتو: اوکراین به ناتو خواهد پیوست – تابناک

 به گزارش تابناک، ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز و در دومین سالگرد …