علی اوجی: دو سال پژوهش، پشتوانه فیلم ٢٨٨٨ است 


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، علی اوجی تهیه کننده فیلم «2888» در نشست خبری این فیلم گفت: ما فیلم ساز هستیم اما به قول کیوان علی محمدی و علی اکبر حیدری (کارگردان های فیلم) بعد از ساخت ٢٨٨٨ ماذهیچدام آدم های قبل نخواهیم شد روبه برو شدن به قهرمانان جنگ و دفاع مقدس که برای ارامش و راحتی و سلامت جان و خانواده ما حتی برای اینکه ما چهارشنبه سوری های آرامی داشته باشیم بسیار دشوار است.

علی اوجی تهیه کننده فیلم درباره شانس 3 فیلمی که در جشنواره فجر امسال برای دریافت سیمرغ بلورین تدارک دیده است، بیان کرد: کار ما فیلمسازی است و از خوش اقبالی من این است که 3 فیلمم در جشنواره امسال حضور دارد. اینکه کدام فیلم دیده شود به هیئت داوران بستگی دارد ولی هر فیلمی سختی خودش را دارد. 

او افزود: علی اکبر حیدری و کیوان علی‌محمدی با کمترین امکانات تلاششان را برای «2888» کردند. آن‌ها واقعا پژوهش کردند و مستند هایی را دیده اند تا فیلم را به جشنواره برسانند. نباید فراموش کنیم اینکه ما الان اینجا راحت نشستیم و حرف می‌زنیم بخاطر تلاش این قهرمانان است. امیدوارم تلاش‌های تیم ما جواب داده باشد.

اوجی درباره شهدای نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 265 شهید خلبان، 184 جاوید الاثر و 57 نفر خلبان آزاده داریم. خلبان هایی که در تیتراژ اسامی و عکس‌هایشان بود نیز در نشست امروز حضور دارند که باعث افتخار است.
علی محمدی کارگردان فیلم سینمایی «2888» درباره فیلم خود بیان کرد: امیدوارم عشقی که در 2888 داشتیم را منعکس کرده باشیم. در نشست خبری امروز قهرمانانی حضور دارند که صحبت کردن در حضور ایشان واقعا سخت است.

سیاوش مفیدی بازیگر فیلم سینمایی «2888» درباره حضور خود در این فیلم اظهار کرد: خیلی دوست داشتم بدانم نظرتان درباره این فیلم چیست. این فیلم، برای من یک افتخار بزرگ است که در فیلمی بازی کردم که در آن از قهرمانانی حرف زده می‌شود که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است. از کیوان علی محمدی و علی حیدری سپاسگزارم که من را انتخاب کردند.
کیوان علیمحمدی درباره تشکر عوامل فیلمش از او در نشست خبری اظهار کرد: دوستان از من تشکر می‌کنند اما در اصل من باید از آنان تشکر کنم. این دوستان حتی یک ریال هم از من نگرفتند و در فیلمم حضور داشتند. از همه آنها سپاسگزارم.

نرگس محمدی بازیگر فیلم «2888» درباره نقش خود در این فیلم اظهار کرد: من 2 یا 3 روز سر صحنه بودم و واقعا از کار لذت بردم. از علی محمدی تشکر می‌کنم که به من اعتماد کرد و این نقش را به من داد. تا امروز برای دیدن این فیلم لحظه شماری می‌کردم.

سامان احتشامی آهنگساز این فیلم در ابتدای صحبت‌های خود عنوان کرد: این فیلم ادای دینی به عزیزانی است که برای این مرز و بوم خدمت کرده اند. از علی محمدی سپاسگزارم که موسیقی این کار را به من سپرد. یک موسیقی مینیمالی ساختم که تا به حال آن را انجام نداده بودم و امیدوارم مورد رضایت قرار گرفته باشد.
مسجیان صداگذار این فیلم درباره نقش صداگذاری در فیلم سینمایی «2888» تصریح کرد: این فیلم یکی از بهترین تجربه‌های من بوده است‌. همچنین این فیلم رویای هر صداگذاری است چون اکثرا با صدا کار شده است.

تورج اصلانی فیلمبردار فیلم سینمایی «2888» درباره سختی کار خلبانان اظهار کرد: برای تمام صحنه‌ها در این فیلم فکر شده است. من خوشحالم که علی محمدی را می‌شناسم. بعد از اینکه با خلبانان آشنا شدم نگاهم به زندگی‌شان عوض شد. 80 کیلو تی ان تی زیر صندلی خلبان وجود دارد و من در این چند روز فهمیدم زندگی خلبانی چیست و باید دست آنها را بوسید. درباره فیلم نیز باید بگویم هیچ پلانی آرشیوی نیست و همه سکانس ها را فیلمبرداری کرده ایم.

شیرین اسماعیلی بازیگر فیلم سینمایی «2888» درباره احتمال دریافت سیمرغ بلورین بیان کرد: ما آن‌قدر فضا را حس کردیم که از ما دور نیست و این حزن و شادی در ما تنیده شده است و من خودم را در آن فضا دیده ام. خوشحال می‌شوم سیمرغ بگیرم اما فکر می‌کنم یک پیشینه ای نیاز دارد. با این حال بی رویا هم نیستم و آرزو بر جوانان عیب نیست!

همچنین پیشکسوتان نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران و افرادی مانند عبدالله نیک فرجام، رستمی، عتیقه چی،  نعمت اللهی، براتی، زمانی، کاظمیان، پیروان، نمکی، زارع نژاد، خانواده آلابا محققی، فرزند تیمسار اسکندری و سایر خانواده شهدا در این مراسم حضور داشتند که به درخواست علی اوجی تهیه کننده فیلم؛ با حضور حضار مورد تشویق قرار گرفتند. 

نشست خبری فیلم سینمایی «2888» با حضور عوامل فیلم از جمله علی اوجی (تهیه کننده)، کیوان علی‌محمدی (کارگردان و نویسنده)، علی اکبر حیدری (کارگردان)، مهدی اسلامی (فیلمبردار)، نعیم مسجیان (صداگذار)، سامان احتشامی (آهنگساز)، کامران خلج (طراح گریم)، نرگس محمدی، کامبیز دیرباز، سیاوش مفیدی و شیرین اسماعیلی (بازیگران) برگزار شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آمریکا درباره پرتاب سلاح هسته‌ای به فضا به روسیه هشدار داد

تهران- ایرنا- یک مقام آمریکایی گفت که ایالات متحده مستقیماً به روسیه در مورد پرتاب …