دولت سیزدهم تحقق بیانیه گام دوم انقلاب را رویکرد اصلی خود قرار داده است


حجت الاسلام حسن صادقی نسب روز سه شنبه به مناسبت دهه فجر و در نشست خبری تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: همه متولیان فرهنگی و رسانه‌ها باید تبیین تاکیدات رهبر معظم انقلاب در تحقق این بیانیه را محور فعالیت‌های خود قرار دهند و با فرهنگ سازی موثر، بستر این مهم را هموار کنند.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم در پنج ماه از آغاز به کار آن تاکنون ثابت کرده که برای خدمت به مردم روز و شب نمی‌شناسد و تحقق عدالت اجتماعی به عنوان یکی از اهداف اصلی نظام جمهوری اسلامی و بیانیه گام دوم انقلاب را رویکرد خود قرار داده است.

امام جمعه گناباد با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: به دلیل برخی سوء مدیریت‌ها و کم‌کاری‌ها در سال‌های گذشته شاهد مشکلات در بخش‌های گوناگون و از جمله اقتصادی برای مردم هستیم و دولت سیزدهم باید با خدمات عدالت محورانه و جهادی خود اعتماد بین مردم و مسوولان را دوباره تقویت و افزایش دهد.

وی یادآور شد: آیت الله رئیسی رییس جمهور و دولت سیزدهم در کنار سعی بسیار برای کاهش تبعات شیوع ویروس همه گیر کرونا از طریق تولید و واردات گسترده واکسن، کاهش مشکلات اقتصادی را محور اصلی فعالیتهای خود قرار داده است ولی اجرای عدالت و توجه به مسائل فرهنگی از درخواست‌های مهم مردم از این دولت است.

صادقی نسب خاطرنشان کرد: دولت قبل هر جا با مشکلات و کمبود مواجه می‌شد مبادرت به چاپ اسکناس کرده و یا هزینه اجرای طرح‌های عمرانی را از محل اوراق قرضه تامین می‌کرد به طوری که دولت سیزدهم هم اکنون ماهانه ۱۰۰ هزار میلیارد ریال قرض این اوراق را بازپرداخت می‌کند و همه این مسائل باعث افزایش مشکلات معیشتی برای مردم شده بود.

وی با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت سیزدهم نور اعتماد و امید در دل مردم زنده شد، تاکید کرد: ایجاد اعتماد در مردم نیازمند کار دراز مدت است که با خدمات سازنده دولت این امر محقق می‌شود.

امام جمعه گناباد ضمن تاکید بر لزوم مطالبه‌گری مسائل و مشکلات این شهرستان در بخش‌های گوناگون و از جمله تعطیلی واحدهای صنعتی و معدنی و غیره توسط رسانه‌های ارتباط جمعی، گفت: مهمترین مطالبه ما از مسوولان ذیربط شهرستان و دستگاه قضایی رفع مشکلات راه اندازی واحد تولیدی کاشی هستی و چند معدن است که با وجود ظرفیت‌های زیاد از چندی قبل تعطیل هستند و یا راه اندازی نشدند.

وی خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی منشاء خدمات بسیار زیادی در بخش‌های مختلف بود که از جمله آنها می‌توان به حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه اشاره کرد، پیش از انقلاب بی عدالتی در کشور فراوان بود و افراد زیادی آسب پذیر و نیاز به حمایت بودند ولی پس از انقلاب با تشکیل نهادهایی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بخش کثیری از این افراد تحت پوشش قرار گرفتند و خدمات زیادی مانند آبرسانی، برق رسانی، بهداشتی ، گاز رسانی و غیره در مناطق شهری و روستایی گسترش یافت.

صادقی نسب اضافه کرد: باید در طول سال و از جمله فرصت دهه فجر برای تبیین این خدمات به مردم و از جمله نسل جوان و نوجوان که آن دوران را درک نکردند، بهره گرفت.

وی ادامه داد: ولی تا رسیدن به عدالت کامل اجتماعی در جامعه فاصله زیادی داریم و همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند مسوولان باید با فساد اقتصادی به صورت قاطع مبارزه کنند و با رویکرد عدالت محور به مردم خدمات ارائه دهند.

صادقی نسب یادآور شد: نسل اول انقلاب اسلامی با حضور پرشور در صحنه مبارزات و راهپیمایی‌ها و اعلام انزجار بر علیه سیاست‌های خصمانه رژیم ستم شاهی انقلاب اسلامی را با رهبری‌ها و هدایت‌های حکیمانه امم خمینی (ره) به پیروزی رساند و با همه مخاطرات و ترفندهای دشمنان از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی پاسداری کرد.

وی همچنین از اقشار مختلف مردم گناباد خواست که با حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن برگ زرینی در تاریخ افتخارات نظام جمهوری اسلامی ثبت کنند.

همچنین حسن باقرزاده در این نشست از حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به عنوان صحنه بی نظیر حمایت از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی یاد کرد و افزود: ملت مومن و ولایت مدار و انقلابی ایران و از جمله این شهرستان امسال هم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن برگ زرینی در دفاع از دستاوردها و آرمانهای انقلاب اسلامی از خود به یادگار می‌گذارند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر گناباد تصریح کرد: دشمنان در ۴۳ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با ترفندهای مختلف تلاش کردند که مردم را از حضور در صحنه‌های حمایت از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ناامید کنند ولی مردم بیدار دل ایران و شهرستان گناباد امسال هم با شرکت در این آیین حماسی، ملی و انقلابی خط بطلانی بر سیاست‌های ددمنشانه دشمنان می‌کشند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط گناباد از نظر شیوع ویروس همه گیر کرونا راهپیمایی ۲۲ بهمن در این شهرستان برگزار می‌شود، از آحاد مردم همیشه این شهرستان خواست که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک با شرکت حماسی خود برگ زرین دیگری بر تاریخ افتخارات انقلاب و این منطقه ثبت کنند.

باقرزاده تصریح کرد: بر اساس اعلام رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور راهپیمایی تنها در شهرهای دارای وضعیت قرمز به صورت خودرویی برگزار می‌شود.

وی یادآور شد:با توجه به همزمانی راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با روز جمعه و همچنین نزدیکی زمان برگزاری نماز جمعه، این آیین حدفاصل میدان امام خمینی (ره)، چهارراه شهید احمدیان، خیابان شهید شوریده، پنج‌راه دانش، خیابان شهید غفاری و مسجد و مصلی نماز جمعه گناباد برگزار می شود.

رییس ستاد دهه فجر گناباد اضافه کرد: در طول مسیر راهپیمایی ایستگاه سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی تشکیل و ضمن توزیع ماسک به افراد بدون ماسک و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی را به آنان یادآوری می کنند.

وی خاطر نشان کرد: در پایان آیین ۲۲ بهمن گناباد صفایی نماینده محترم مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به سخنرانی می پردازد.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۸ ورزشکار فلسطینی با پیام مقاومت و امید در المپیک

به گزارش ایرنا، هشت ورزشکار فلسطینی در حالی در المپیک ۲۰۲۴ پاریس حضور می‌یابند که …