۲۳ صندوق اعتبار خرد زنان روستایی در میاندوآب فعال است


علی دیانتی روز سه‌شنبه در حاشیه گشایش نمایشگاه توانمندی‌های زنان روستایی میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین ۷۲۷ نفر از زنان روستایی این شهرستان در آن صندوق‌ها عضو هستند.

وی افزود: صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های زنان روستایی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در آینده نزدیک در میاندوآب راه‌اندازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: این صندوق‌ها در راستای توانمندسازی و ساماندهی فعالیت‌های بانوان روستایی، تجمیع سرمایه‌های کوچک، تخصیص و جذب سرمایه‌های مالی و فراهم نمودن زمینه اشتغال قشر زنان در سطح روستاها، راه اندازی می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب ادامه داد: از آنجایی که ۵۰ درصد جمعیت جامعه را، زنان تشکیل می‌دهند، از این رو، برنامه ریزی برای آموزش، توانمندسازی و شکوفایی استعدادهای این قشر از جامعه، ارایه الگوهای جدید شغلی و ایجاد زمینه برای اشتغال آنان ضرورتی انکار ناپذیر است.

دیانتی افزود: بانوان غیرتمند میاندوآبی با فعالیت در عرصه‌های مختلف همواره برای شهرستان افتخار آفریدند به طوری که سال گذشته نمونه ملی در رشته تسهیلگر زن روستایی از این شهرستان انتخاب شده بود.

وی اضافه کرد: امسال نیز یکی از مدیران عامل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی این شهرستان نمونه ملی شد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه مسوولان از فعالیت‌های بانوان به ویژه در سطح روستاها، خواستار راه‌اندازی و ایجاد بازارچه‌های ثابت محلی در شهرستان، جهت عرضه و فروش تولیدات زنان روستایی شد.

 مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب بیان کرد: همچنین به مناسبت گرامیداشت چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی “نمایشگاه توانمندی های زنان روستایی” به همت این اداره با حضور مسوولان در محل سالن ورزشی مدرسه پسرانه ۲۲ بهمن واقع در خیابان شهدای میاندوآب گشایش یافت.

دیانتی‌ گفت: این نمایشگاه در ۲۸ غرفه شامل فرش و جهره، گلیم، خیاطی، جوراب عاشقی و پوشاک، لحاف و تشک، رومیزی، سرویس آشپزخانه و عروس، عرقیات گیاهی، زعفران و گیاهان داروئی دایر شده است.

وی اضافه کرد: عرضه محصولات خشکبار، انواع مربا و ترشی خانگی، پخت نان سنتی، آش و سمنو، فرآورده‌های لبنی، عروسک، گِل و سفال و انواع صنایع دستی بانوان عضو صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان در معرض نمایش عموم قرار دارد.

وی افزود: این نمایشگاه از امروز تا بیست و دوم بهمن ماه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۲۱ شب جهت بازدید عموم دایر می باشد.

میاندوآب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.

در دهه فجر امسال ۱۵۲ طرح با ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار و با اشتغال زایی برای ۳۵۰ نفر در این شهرستان به به بهره‌برداری می‌رسد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

استارت مقتدرانه مقصودلو در شطرنج مسترز پراگ

تهران- ایرنا- سوپر استاد بزرگ ایرانی، مسابقات شطرنج مسترز پراگ را با یک بُرد بزرگ …