خسروی‌وفا: از تشکیل تیم‌های ملی «ب» حمایت می‌کنیم


به گزارش ایرنا، پنجمین نشست ستاد بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ هانگژو امروز (سه‌شنبه) با حضور اعضای ستاد به صورت حضوری و وبیناری برگزار شد. در این نشست «محمود خسروی‌وفا» رئیس کمیته ملی پارالمپیک ضمن تاکید مجدد بر سیاست کیفی‌گرایی در اعزام‌ها اظهار داشت: ورزشکارانی به بازی‌های پاراآسیایی اعزام می‌شوند که شانس رفتن روی سکو و کسب مدال را داشته باشند. البته بعضی از ورزشکاران هم در مرز مدال‌آوری هستند که به اردو دعوت شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به نتایج خوبی که ورزشکاران جوان در بازی‌های پاراآسیایی جوانان بحرین بدست آوردند، پیشنهاد می‌شود تیم‌های ملی «ب» با حضور بهترین ورزشکاران جوان تشکیل شود و برای آنها برنامه حمایتی در نظر خواهیم داشت.

رییس کمیته ملی پارالمپیک گفت: لیست بلند بازی‌های آسیایی هانگژو در برگیرنده افرادی است که پیش‌بینی ما برای کسب مدال را محقق کنند. متاسفانه فهرستی که از فدراسیون‌ها به دست ما رسیده با این تعریف و درخواست فاصله داشته و نیاز به بررسی مجدد فدراسیون‌ها دارد.

خسروی‌وفا تاکید کرد: موضوع دوپینگ برای فدراسیون‌های جهانی بسیار مهم است و انتظار دارند که از وضعیت سکونت و محل تمرین ورزشکاران اطلاع دقیق داشته باشند. لذا باید همکاری‌ لازم و مورد انتظار را با نهادهای بین‌المللی داشته باشیم چرا که ممکن است در غیر این صورت حتی ورزشکاران طلایی ما هم دچار محرومیت شوند.

«محمد تابع» دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک نیز گفت: فدراسیون‌ها باید تمرکز لازم را بر روی راهنمای انتخاب ورزشکاران برای بازی‌های پاراآسیایی داشته باشند که این راهنما، راه انتخاب بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ نیز هست و هم اکنون فایل این راهنما بر روی صفحه نخست وب سایت کمیته ملی پارالمپیک قرار دارد.

وی تاکید کرد: از فدراسیون‌ها می‌خواهیم که گزارش روند آماده‌سازی و نیز برنامه‌ریزی خود را برای کمیته ملی پارالمپیک ارسال کنند و از فرصت سه ماه پیش رو در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت که فرصت حضور در هانگژو و نیز در برخی موارد، پاریس ۲۰۲۴ نیز هست، غافل نشوند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

معجزه تکیه بر جمهور مردم و اسلام/خوزستان، مظهر ترکیب اراده مردم و ایمان دینی/بارِ کج لیبرال دموکراسی غرب به منزل نخواهد رسید – تابناک

  تابناک _ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در …