رئیس سازمان سینمایی از نادر طالب‌زاده عیادت کرد


به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، رئیس سازمان سینمایی در این دیدار به نقش برجسته طالب‌زاده در انعکاس بحران‌های درونی غرب و نظام سلطه اشاره کرد و گفت: نادر طالب‌زاده سینماگری متفکر و تحلیل‌گری آگاه و انقلابی است.

وی افزود: شناخت عمیق و درونی وی از چالش‌های نظام سرمایه‌داری و دنیای آکنده از دروغ و توهم غربی از طریق جنبش افق نو کمک کرد تا از زوایای واقعی‌تری پوچی و فرسودگی تمدن آمریکایی و رویای دروغین امریکایی را بفهمیم.

خزاعی با آرزوی سلامتی و عافیت عاجل برای این سینماگر خاطرنشان ساخت: طالب زاده در کنار کارهای پژوهشی و سینمایی یک استراتژیست فرهنگی و یک فیلمساز متفکر جریان ساز است. یک انقلابی که همواره پای اعتقاد و باورش به کشور ایستاده است.

رئیس سازمان سینمایی کشور در این دیدار در جریان روند درمانی طالب زاده قرار گرفت و برایش آرزوی بهبودی و سلامتی کرد. خزاعی همچنین ضمن ابراز امیدواری برای تسریع روند درمان او، آمادگی خود را برای هرگونه کمک و همراهی اعلام کرد.

نادر طالب زاده دبیر کنفرانس بین‌المللی افق‌نو، دبیر جشنواره فیلم عمار، از افراد مؤثر در تأسیس شبکه افق سیما و عضو هیئت اندیشه‌ورز این شبکه است. او فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت‌های او می‌توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. طالب زاده که در لیست شخصیت‌های تحریم شده از سوی آمریکا قرار دارد در جنگ بوسنی نیز، شرکت داشته‌است. این مستندساز، چندی پیش به دلیل وخامت حال در بیمارستان بستری بود.

در دیدار خزاعی از طالب‌زاده، علی ظاهر فیلمساز لبنانی و مدیر موسسه فرهنگی هنری الرسالات لبنان که از دوستان نزدیک این کارگردان است نیز حضور داشت.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رایزنی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه مصر – تابناک

به گزارش  تابناک به نقل از تسنیم، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه …