بهره‌برداری از ۱۲ طرح در شهرستان اردل آغاز شد


فرماندار اردل روز سه‌شنبه در آیین افتتاح و بهره‌برداری از طرح‌های این شهرستان که با حضور سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری برگزار شد، گفت: برای این طرح‌ها ۹۴۶ میلیارد و ۲۳۳ میلیون ریال هزینه شده است.

محمود کیانی تاکید کرد: از این مبلغ ۱۱۲ میلیارد و ۲۴۳ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، ۶۰۰ میلیارد ریال از محل بودجه استانی، ۱۹ میلیارد و ۳۱۵ ریال از محل اعتبارات داخلی، ۲۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل تسهیلات بانکی، ۱۹۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال از محل آورده متقاضیان و یک میلیارد و ۶۰۵ میلیون ریال از سایر ردیف‌های بودجه‌ای تامین و هزینه شده است.

وی افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از این طرح‌ها با سه کاربری مسکونی، کشاورزی و زیرساخت زمینه اشتغال مستقیم چهار نفر فراهم شد.

کیانی تصریح کرد: اجرای طرح هادی، مسکن‌های مددجویی، احداث پُل لوله‌ای روستایی، ترمیم و آسفالت معابر، گلخانه سبزی و صیفی، بهینه‌سازی شبکه‌های برق، گازرسانی و ایجاد سایت، افزایش تکنولوژی و بهینه‌سازی تلفن همراه، از مهمترین طرح‌های افتتاح و بهره‌برداری شده شهرستان اردل به‌شمار می‌رود.

وی یادآور شد: همچنین عملیات اجرایی ۶ طرح با سه آموزشی، زیرساخت و بهداشت و درمان در شهرستان اردل آغاز شد که برای اجرای این طرح‌ها ۴۸۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و در دوران اجرا و ساخت این طرح‌ها در شهرستان اردل زمینه اشتغال پنج نفر فراهم خواهد شد.

به گزارش ایرنا، به‌مناسبت دهه فجر امسال ۱۹۱ طرح با ۹۶۰ میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان اعتبار از محل بودجه‌های دولتی ملی، استانی و داخلی، آورده بخش خصوصی، تسهیلات بانکی و منابع دیگر و اشتغال‌زایی برای ۶۶۲ نفر در زمینه‌های گردشگری، آموزشی، صنعتی، دامپروری، زیرساخت، مسکونی، کشاورزی، فضای اداری، ورزشی، بهداشتی و درمانی، خدماتی و تجهیزات در چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری شد.

همزمان با دهه فجر امسال عملیات اجرایی ۶۴ طرح جدید با یک‌هزار و ۵۳۱ میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان اعتبار و پیش‌بینی اشتغال‌زایی سه هزار و ۴۷ نفر در زمینه‌های آموزشی، زیرساخت، فرهنگی، مذهبی، بهداشتی و درمانی، کشاورزی و مسکونی آغاز می‌شود.

اردل در ۷۵ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ایرج ملکی کیست؟ از کار در روابط عمومی تا کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی – تابناک

به گزارش تابناک ایرج ملکی سابق بر این چندین فیلم کوتاه محتوایی و طنز ساخته …