پارلمان ژاپن هرگونه تلاش برای تغییر شرایط در اوکراین را محکوم کرد


به گزارش ایرنا  به نقل از خبرگزاری «رویترز»، پارلمان ژاپن در این قطعنامه با ترغیب دولت «فومیو کیشیدا» نخست وزیر این کشور به انجام کمک برای دستیابی به صلح در اوکراین، هرگونه تلاش با اعمال زور برای تغییر شرایط موجود در این کشور را محکوم کرد. 

این قطعنامه پس از آن صادر شد که روسیه بیش از ۱۰۰ هزار سرباز را به مرزهای اوکراین گسیل کرده و این اقدام نگرانی و ترس از آغاز جنگ را افزایش داده است. 

در قطعنامه پارلمان ژاپن درخصوص اوکراین آمده است:«ما درباره شرایط اوکراین عمیقا نگرانیم و اعلام می کنیم همیشه در کنار مردم اوکراین که به ثبات و امنیت کشورشان و منطقه امیدوارند باقی می مانیم. تغییر شرایط موجود با زور از سوی هر کشوری هرگز قابل قبول نیست.»  

این قطعنامه می افزاید:«ما قویا از دولت می خواهیم تا مقاصد را مشخص کند و در همکاری با جامعه بین الملل با استفاده از منابع دیپلماتیک همه تلاش خود را در راستای کاهش تنش ها پیرامون اوکراین و تحقق صلح انجام دهد.»

این درحالی است که ماه گذشته در جلسه مجازی که میان «فومیو کیشیدا» نخست وزیر ژاپن و «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا برگزار شد، هر دو متعهد شدند تا برای بازداشتن روسیه از اقدامات خشمگینانه در برابر اوکراین با یکدیگر همکاری کنند. نخست وزیر ژاپن همچنین وعده داد تا با آمریکا و جامعه بین الملل همکاری نزدیکی برای هرگونه اقدامی در پاسخ به هرگونه حمله احتمالی روسیه داشته باشد. 

روابط روسیه و ژاپن از زمان های گذشته بر سر جزایر اقیانوسیه که توسط سربازان شوروی در پایان جنگ جهانی دوم اشغال شدند شکرآب است. 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

آتش‌سوزی در زاگرس سرانجام خاموش شد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، «احمد وحیدی» عصر جمعه در جمع خبرنگاران در …