استاندار: وزارت تعاون در ۱۰ طرح بزرگ تولیدی کردستان سرمایه‌گذاری می‌کند


به گزارش ایرنا، اسماعیل زارعی کوشا روز سه شنبه در نشست با مسوولان و مدیران تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و اتاق تعاون کردستان با اشاره به قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اجرای ۱۰ سرمایه‌گذاری کلان در استان، از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی خواست با توجه به شناخت، تجربه و سابقه کاری خود، پیشنهادهای مناسب برای سرمایه‌گذاری را ارائه کنند.

وی ایجاد اشتغال را مهمترین هدف این سرمایه‌گذاری‌ها عنوان کرد و افزود: انتظار می رود با این سرمایه گذاری زمینه برای ایجاد فرصت‌های شغلی بیشتر در استان فراهم شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: استفاده از ظرفیت‌های صنفی و تشکل‌های مختلف غیردولتی در راستای کمک به توسعه استان کردستان یکی از اولویت های مهم به شمار می‌رود.

زارعی کوشا یادآور شد: در همین راستا از این پس نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و اتاق تعاون به جلسات اقتصادی استان دعوت می‌شوند و از ظرفیت‌های آنان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به نشست اخیر برخی از استانداران با رییس جمهوری ادامه داد: در این دیدار بر ضرورت فعال‌سازی و بازگردادن کارگاه‌های راکد به چرخه تولید تاکید شد که امیدواریم بتوانیم به سرعت مشکلات آنها را برطرف کنیم.

در این نشست مدیران تشکل های کارگری و کارفرمایی نیز به بیان مشکلات و خواسته های خود پرداختند.

اعضای کانون کارفرمایی همچنین خواستار کمک به فعالسازی ۶۵ کارگاه راکد استان شدند.

در حال حاضر ۵۲ انجمن صنفی شامل ۹ هزار کارگاه تولیدی، صنعتی و خدماتی در استان فعالیت دارند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …