مراسم اعتکاف با حفظ همه دستورالعمل‌های بهداشتی در هرمزگان برگزار می‌شود


حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر انصاری راد روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:  امسال بعد از تزریق واکسن به بیشتر مردم، آمادگی‌ها در زمینه برگزاری مراسم های مختلف از جمله اعتکاف فراهم شده است. 
وی بیان داشت: سازمان تبلیغات اسلامی کشور برای برگزاری مراسم اعتکاف دستورالعملی را ارائه کرده است تا در ستادهای استانی مقابله با کرونا مطرح شده و در مورد برگزاری این مراسم معنوی در هر استان تصمیم‌گیری شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: شرایط و دستورالعمل‌های برگزاری این مراسم در استان، شامل برگزاری مراسم با ۲۰ درصد ظرفیت مسجد، ارائه مدرک تست pcr هنگام ثبت‌نام داوطلبان، ارائه مدرک تزریق دوز دوم واکسن کرونا، استفاده از ماسک، تب سنجی هنگام ورود به مسجد، رعایت فاصله اجتماعی یک و نیم متری از هر ۴ طرف، استفاده از وسایل شخصی مانند مهر و جانماز و کتاب های دعا و صرف سحری و افطار در فضای مناسب‌تری از مسجد است.
وی با بیان اینکه مسوولان و متولیان برگزاری اعتکاف باید به دقت پروتکل‌های تصویب شده در ستاد استانی کرونا را رعایت کنند، یادآورشد: بازدید و سرکشی از مراسم های اعتکاف برای رعایت کامل پروتکل‌ها صورت خواهد گرفت.
انصاری‌راد ادامه داد: مساجد برگزارکننده مراسم اعتکاف، کار ثبت‌نام داوطلبان را انجام خواهند داد و اداره‌کل تبلیغات اسلامی نیز مبلغانی را جهت تبلیغ دینی و پاسخگویی به شبهات مردم به این مراسم ها اعزام می کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان ابرازداشت: تا قبل از  کرونا بیش از ۱۸ هزار و ۶۰۰ معتکف در استان داشتیم که دوسوم آن بانوان بودند اما با شیوع این ویروس مصلحت بر این شد که مراسم اعتکاف برگزار نشود.
 آیین اعتکاف در روزهای سیزدهم تا پانزدهم رجب هر سال برگزار می شود و امسال ۲۶ تا ۲۸ بهمن، روزهای برگزاری اعتکاف هستند.
 


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

روش تبدیل گردو پوست سنگی به پوست کاغذی – تابناک

تعداد بازدید : 0 کندن پوست گردوی سنگی دشوار است اما می‌توان گردوی پوست سنگی …