محبوبیت پوتین در آمریکا / رئیس جمهور روسیه از بایدن قدرتمندتر است


به گزارش ایرنا از نشریه نیوزویک، ۳۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی یوگاو، بایدن را یک رهبر قدرتمند توصیف کردند در حالی که ۵۷ درصد معتقد هستند پوتین رهبری قوی تر است.

نظرسنجی یوگاو از یک هزار و ۵۰۰ شهروند بزرگسال ایالات متحده بین ۲۹ ژانویه تا ۱ فوریه ۲۰۲۲ (۹ تا ۱۲ بهمن) تهیه شده است.

این نظرسنجی در حالی صورت گرفته که بایدن به پوتین هشدار داده است که به اوکراین حمله نکند و اگر نیروهای روسیه به داخل کشور اروپای شرقی ورود پیدا کنند، با عواقب سریع و شدید مواجه خواهد شد.

با افزایش حضور نظامی مسکو در اطراف اوکراین که حدود ۱۳۰ هزار نیرو است، ترس از آغاز جنگ ماه‌هاست که افزایش یافته است. در حالی که کاخ سفید به راه حل دیپلماتیک برای تنش‌ها امیدوار است، بایدن روز یکشنبه گفت که پوتین چیزهایی را می‌خواهد که نمی‌تواند به دست آورد.

غرب مدتهاست تلاش داشته با هر ابزاری روسیه را تحت فشار بگذارد. به تازگی آمریکا تحرکات روسیه را دستاویزی برای به راه انداختن هجمه و فشار علیه مسکو کرده است. روسیه بارها تاکید کرده که این تحرکات و فعالیت‌های نظامی در قلمرو خود این کشور انجام می‌شود و مغایر با قوانین بین‌المللی نیست.

کرملین تصریح کرده که اقدامات نظامی‌اش تهدیدی برای هیچ کشوری محسوب نمی‌شود و فضاسازی غرب در مورد تمرین‌های نظامی روسیه بی‌پایه و اساس بوده که با اهداف خاص دنبال می‌شود.

آمریکا با همراه برخی کشورهای ناتو تلاش کرده‌اند اتفاق‌های سال ۲۰۱۴ در اوکراین را بار دیگر زنده کنند و تحولات اخیر را مشابه آن سال بخوانند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود رم در شب غیبت آزمون و پنالتی خراب کردن جهانبخش

تهران- ایرنا- آاس رم با پیروزی در ضربات پنالتی برابر رم راهی مرحله بعد لیگ …