تخت روانچی: تحریم های یکجانبه جنایت علیه بشریت است


 به گزارش ایرنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: همانطور که رئیس جمهوری کشورمان در سخنرانی خود در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت، تحریم های یکجانبه علیه مردم ایران، به ویژه تحریم های دارویی و اقلام بشردوستانه، اعمال جنایتکارانه ای برابر با ارتکاب جنایت علیه بشریت است. کشورهای تحریم کننده نباید برای چنین جنایات شنیع بی مجازات بمانند.

نماینده  دائم کشورمان در سازمان ملل گفت: اقدامات قهری یکجانبه، خواه در قالب تحریم های یکجانبه یا اقدامات محدودکننده که جمعیت غیرنظامی را به عنوان بخشی از یک سیاست گسترده یا سیستماتیک هدف قرار می دهد و باعث ایجاد درد و رنج بیشتر مردم می شود، نقض آشکار حقوق بین الملل از جمله حقوق بشر و حقوق  بشردوستانه بین المللی است.

 تخت روانچی اظهار داشت: همه تحریم‌ها، یک‌جانبه یا چندجانبه، پیامدهای نامطلوبی برای مردم عادی دارند و به‌طور نامتناسبی بر کودکان، زنان، سالمندان، بیماران و فقرا تأثیر می‌گذارند. تحریم ها همچنین پیامدهای انسانی شدیدی را به همراه دارد. در بحران همه‌گیری مانند کووید-19، تحریم‌ها پیامدهای گسترده‌ای را به دنبال دارد و سلامت و زندگی مردم را بیش از دیگران در معرض خطر قرار می‌دهد.

این خبر در حال تکمیل است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تساوی نفس‌گیر شهرک صنعتی شکوهیه قم و فولاد زرند در هفته اول لیگ برتر فوتسال

به گزارش خبرنگار ایرنا، در یکی از بازی‌های هفته نخست لیگ برتر، ۲ تیم شهرک …