سه نفر دیگر در هرمزگان قربانی کرونا شدند


دکتر فاطمه نوروزیان دوشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: فوتی های شبانه روز گذشته یک زن ۴۲ ساله از بندرخمیر، مرد ۸۷ ساله از بندرلنگه و یک زن ۸۸ ساله از پارسیان بودند.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۲۴ نفر دیگر به مجموع بستری های کرونا در هرمزگان اضافه شده، گفت: هم اکنون ۳۲۳ نفر مبتلا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند که ۲۸ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند و حال هفت نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

نوروزیان مجموع مبتلایان کرونا در هرمزگان را ۹ هزار و ۴۱۰ نفر اعلام کرد و افزود: ۹ هزار و ۸۷ از این شمار در قرنطینه خانگی بوده و وضعیت آنها به صورت مستمر از سوی کارشناسان بهداشتی رصد می شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اهمیت تکمیل واکسیناسیون کرونا، گفت: طبق تحقیقات پزشکی انجام شده، ۹۰ درصد فوتی های کرونا از کسانی هستند که واکسن دریافت نکردند.

وی بیان داشت: رعایت همزمان پروتکلهای بهداشتی به ویژه زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به کرونا دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلون و ۳۹۹ هزار و ۵۳۱ دز واکسن کرونا در نوبت اول، یک میلیون و ۲۵۱ هزار و ۶۰۶ دز در نوبت دوم و ۴۷۹ هزار و ۱۴۹ دز در نوبت سوم تزریق شده است.

نوروزیان سویه غالب کرونا در هرمزگان را اومیکرون عنوان کرد و گفت: متاسفانه این سویه از قدرت انتشار و سرایت پذیری بسیار بالایی برخوردار است و هم اکنون همه مناطق هرمزگان درگیر این ویروس می باشد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ناتو: اوکراین به ناتو خواهد پیوست – تابناک

 به گزارش تابناک، ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز و در دومین سالگرد …