فرماندار: ۶۲ میلیارد تومان پروژه عمرانی در کنگاور افتتاح شد


فرماندار کنگاور در حاشیه افتتاح این طرح ها به ایرنا گفت: سه پروژه آبرسانی به روستاهای سلطان آباد، آران و فش با اعتبار ۸۴ میلیارد ریال به بهره داری رسید که بیش از یک هزار نفر از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار شدند.

«فرزاد الماسی» در ادامه با بیان اینکه تولید خوراک دام و طیور از نیازهای ضروری دامداران در شرایط کنونی است، افزود: یک واحد خوراک دام و طیور با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در مساحت 6 هزار متر مربع و با اشتغالزایی ۱۰ نفر به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی یک واحد تولید خوراک دام، طیور و آبزیان با اعتباری بیش از ۴۵۰ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۴۵ هزار تن و اشتغال زایی ۳۵ نفر در این شهرستان آغاز شد.

فرماندار کنگاور در ادامه با اشاره به افتتاح یک مدرسه خیرساز در روستای هزارخانی از توابع این شهرستان، اظهار داشت: ۳۱ دانش آموز این روستا از این پس مدرسه کانکسی را ترک کرده و در این مدرسه نوساز ادامه تحصیل خواهند داد.

پروژه های آبرسانی شهرستان شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه به عمق ۱۰۰ متر، اجرای خط انتقال، شبکه توزیع به طول ۲۷ هزار متر، احداث ۳باب مخزن ذخیره آب شرب به ظرفیت ۴۲۰ متر مکعب، احداث یک باب موتورخانه، استاندارد سازی ۹۳۵ دستگاه کنتور آب، ۷۴۵ دستگاه کنتور گذاری و ۱۹ عدد حوضچه شیرآلات است.

حضور در یادواره شهدای عشایر شهرستان کنگاور از دیگر برنامه های دهه فجر در کنگاور بود.

شهرستان کنگاور با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شرف کرمانشاه واقع شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …