شهرک صنایع دستی در شهرستان دالاهو ایجاد می‌شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، «بهزاد باباخانی» روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان دالاهو در فرمانداری افزود: دالاهو یکی از شهرستان‌هایی نوپا در حوزه صنعت است و باید به صورت ویژه حمایت شود و در این راستا زیرساخت شهرک صنعتی این شهرستان نیاز به تقویت دارد.

وی اظهار داشت: ایجاد شهرک صنایع دستی در مکان مناسب از اولویت های شهرستان است و براین اساس مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی، فرمانداری دالاهو و  شرکت شهرک‌های صنعتی، بازارچه تولید و عرضه صنایع دستی کرندغرب را در یک مکان مناسب جانمایی کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: دالاهو یکی از قطب‌های تولید صنایع دستی است که عدم بیمه تامین اجتماعی هنرمندان یکی از مشکلات فعالان حوزه صنایع دستی است از این رو قرار است برای حل این مشکل، جلسه‌ای با مدیر کل بیمه تامین اجتماعی استان کرمانشاه در خصوص بیمه کردن فعالان حوزه صنایع دستی برگزار شود و پوشش بیمه ای فعالان این حوزه پیگیری گردد.

فرماندار دالاهو نیز با تبریک دهه فجر گفت: در دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۶ طرح و پروژه با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

«کرم محمدی» افزود: این شهرستان در زمینه تولید آثار صنایع دستی از قطب های غرب کشور است و در ساخت چاقو و تنبور قدمتی چندصد ساله دارد که باعث شده این منطقه یکی از قطب‌های صنایع دستی باشد.

در شهرستان دالاهو ۲۰۳ نفر صنعتگر وجود دارد که از این تعداد ۱۱۵ نفر چاقوساز، ۶۵ نفر در زمینه ساز سنتی و ۲۳ نفر در رشته گلیم بافی و سایر رشته‌های صنایع دستی مشغول فعالیت هستند.

شهرستان دالاهو با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه قرار دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام جزئیات عرضه سکه طلا در مرکز مبادله – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای …