معاون وزیر علوم: شیراز از قطب‌های علمی و فناوری شیمی کشور است

به گزارش ایرنا، پیمان صالحی، دوشنبه در هفتمین روز از دهه مبارک فجر در آیین افتتاح دانشکده شیمی و مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شیراز در شهر صدرا افزود: خوشحالم که علاوه بر دانشگاه شیراز، دانشگاه صنعتی شیراز هم به عنوان یک دانشگاه مکمل در فعالیت‌های علمی و فناوری فعال شده است.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیتی که هم در منطقه و هم جنوب کشور داریم چه از منظر محصولاتی مانند کاتالیست‌ها که در کشور بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، مواد اولیه دارویی و محصولات دیگری که در صنایع پلیمری استفاده می‌شود، فعالیت دانشگاه صنعتی شیراز در بخش‌های شیمی و مهندسی شیمی می‌تواند در هم‌افزایی با سایر نهادها و دانشگاه‌هایی که در منطقه وجود دارد، پیشران حوزه علم و فناوری و به ویژه در زمینه پژوهشی برای کشور باشد.

دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی شیراز از مهرماه فعال می‌شود
رئیس دانشگاه صنعتی شیراز هم، با اشاره به افتتاح دانشکده شیمی و مهندسی شیمی این دانشگاه گفت: این دانشکده از مهرماه سال آتی و پس از تجهیز آزمایشگاه‌ها و فروکش کردن کرونا پذیرای حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ دانشجو خواهد بود.
محمد مهدی علویان مهر افزود: دانشگاه صنعتی شیراز دارای ۱۰ دانشکده و ۵۱ رشته مقطع است که امروز شاهد افتتاح دانشکده شیمی و مهندسی شیمی آن با اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال بودیم.
وی ادامه داد: همچنین برای ساخت و راه اندازی موتورخانه مرکزی و کانال های تاسیساتی که دانشکده عمران و محیط زیست، دانشکده هوا فضا، دانشکده برق و الکترونیک، دانشکده شیمی، دانشکده مهندسی صنایع، کتابخانه مرکزی و دیگر بخش های این مجموعه را پوشش می‌دهد ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
شهر جدید صدرا در فاصله حدود ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

چراغ سبز پرسپولیس به ماندن اوسمار در روز حراج دستمال کاغذی میلیون دلاری مسی

بیست‌ونهمین روز اردیبهشت‌ ۱۴۰۳ با اخبار مختلفی از حوزه ورزش ایران و جهان همراه بود …