ایران چند نماینده در المپیک زمستانی دارد؟


به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از پانزدهم بهمن ماه در شهر پکن به صورت رسمی آغاز شد و تا اول اسفندماه ادامه دارد. سه هزار ورزشکار از ۹۱ کشور جهان در این دوره از بازی‌ها حضور دارند. از ایران نیز عاطفه احمدی، دانیال ساوه‌شمشکی و حسین ساوه شمشکی به عنوان نمایندگان ایران به این بازی‌ها اعزام شده‌اند.

عاطفه احمدی و حسین ساوه شمشکی در رشته اسکی آلپاین و دانیال ساوه‌شمشکی در رشته اسکی صحرانوردی به مصاف حریفان خود می‌روند. اعزام دانیال ساوه‌شمشکی در حالی است که سیدستار صید در روزهای منتهی به اعزام به خاطر ویروس کرونا از لیست کاروان اعزامی ایران خط خورد و دانیال جایگزین وی شد.

جایگزین شدن ساوه‌شمشکی با سیدستار صید در حالی بود که هنوز اطلاعات این ملی‌پوش اسکی صحرانوردی در سایت رسمی بازی‌ها ثبت نشده و این سایت در معرفی کامل کاروان ایران تنها به حضور یک نماینده زن و یک مرد در رشته اسکی آلپاین اشاره کرده است.

در خصوص درج نشدن نام نماینده کشورمان ۲ پیش فرض مطرح است. نخست اینکه مسوولان سایت کمیته بین‌المللی المپیک که نتایج و اخبار رسمی بازی‌ها را پوشش می‌دهند اطلاعات مربوط به کاروان ایران را به روز نکرده‌اند و در روزهای آینده ممکن است نام دانیال ساوه شمشکی به اعضای کاروان اضافه شود. پیش‌فرض دوم این است که با توجه به اضافه شدن دانیال ساوه‌شمشکی در روز آخر به کاروان ایران وی برای رقابت در المپیک زمستانی مجوز حضور او د این دوره از بازی‌ها صادر نشده است.

این پیش فرض‌ها در حالی است که بنا به اخبار منتشره دانیال ساوه شمشکی روز ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) در ۱۵ کیلومتر کلاسیک به میدان خواهد رفت.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام جزئیات عرضه سکه طلا در مرکز مبادله – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای …