هزار و ۱۶۶ میلیارد تومان برای ۹۵ کیلومتر بزرگراه در کشور هزینه شد


 محمدرضا کدخدازاده روز دوشنبه در آیین بهره‌برداری از ۹۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی کشور که با ارتباط تصویری وزیر راه و شهرسازی در شهرستان سربیشه برگزار شد، افزود: اغلب این پروژه‌ها قبلا آماده شده و برای رفاه حال مردم به‌صورت آزمایشی زیر بار ترافیکی رفته بود که اکنون به‌طور رسمی افتتاح می‌شود.

وی گفت: بقیه پروژه‌ها نیز با توجه به تکمیل عملیات اجرایی، آماده بهره‌برداری است که با همکاری پلیس راه و راهداری زیر بار ترافیک خواهد رفت.

معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: این پروژه‌ها در کریدورهای ترانزیتی جنوب شرق و  تکمیل‌کننده راه‌های شریانی، در استان‌های مذکور هستند که ایمنی ترافیکی، افزایش سرعت و توسعه اقتصادی، اجتماعی و گردشگری را به دنبال دارد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز در این آیین گفت: یک سوم پروژه‌های راه که امروز آماده افتتاح شده در خراسان جنوبی است و نویدبخش رویکرد ویژه دولت مردمی به مناطق کم‌برخوردار و رویکرد عدالت‌محور دولت است.

علیرضا عباس‌زاده افزود: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و ۲ کریدور اصلی جنوب به شمال و غرب به شرق از این استان عبور می‌کند.

وی با بیان اینکه ۵۸۸ کیلومتر باند دوم راه‌های استان در دست ساخت است، گفت: درخواست ویژه تخصیص ۷۰ میلیارد تومان برای تامین قیر را داریم تا این روند رو به رشد تزلزل پیدا نکند و بلکه شتاب بیشتری داشته باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: درخصوص اجرای نهضت ملی مسکن نیز شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان آمادگی کامل اجرای مصوبات شورای مسکن را دارند.

همزمان با هفتمین روز دهه فجر، آیین بهره‌برداری از ۹۵ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی کشور با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد که سهم استان خراسان جنوبی از این میزان ۳۰ کیلومتر است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ایرج ملکی کیست؟ از کار در روابط عمومی تا کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی – تابناک

به گزارش تابناک ایرج ملکی سابق بر این چندین فیلم کوتاه محتوایی و طنز ساخته …