حضور فرزندان سرداران شهید در خانه جشنواره چهلم


به گزارش روز دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، جشنواره فیلم فجر در هفتمین روز خود با نمایش زندگی شهید مهدی باکری شلوغ‌ترین ساعات خود را تجربه کرد.

اهالی رسانه در هفتمین روز اکران فیلم‌ها در خانه جشنواره روز پرکاری را پشت سر گذاشتند. محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم برای نخستین بار در محل خانه جشنواره حضور پیدا کرد تا از نزدیک شاهد روند برگزاری جشنواره قرار بگیرد.  

میکرفون‌ها و دوربین‌ها با حضور وزیر فعال شدند و در وزیر ارشاد با طمأنینه در هر استودیو و برنامه‌ای حاضر شد و در جمع خبرنگاران نیز به سوالات آنها پاسخ داد.

فیلم نگهبان شب ساخته رضا میرکریمی که در سانس نخست اکران‌ها برای اهالی رسانه پخش شد یکی از دلایل پرکاری اهالی رسانه بود چرا که میرکریمی با شکل و شمایل تازه‌ای و با بازیگران متفاوتی کار کرده بود و همین اتفاق اهالی رسانه را مجاب می‌کرد تا برای حضور در نشست این فیلم حاضر باشند.

در سانس دوم هم خانه جشنواره یکی از شلوغ‌ترین اوقات خودش را تجربه کرد تا جایی که صف‌های ورود به سالن اصلی و بالکن جشنواره تا راه‌پله‌ها کشیده شده بود. فیلم موقعیت مهدی اولین فیلم هادی حجازی‌فر در قامت کارگردان بود که به زندگی شهید باکری می‌پرداخت.

توجه به زندگی این شهید والامقام و روایت بخش‌هایی از روحیات شخصی این شهید خود به یکی از دلایل اهمیت و جذابیت این فیلم برای مخاطبین جشنواره تبدیل شده بود.

عوامل این دو فیلم نیز مانند دیگر روزها تا ساعات پایانی شب در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی، همچنین خبرگزاری‌ها و شبکه‌های رادیویی حضور پیدا کردند تا درباره آثارشان به گفت وگو بنشینند.

حضور فرزندان شهیدان باکری، همت و دستواره در روز هفتم جشنواره برای تماشای فیلم موقعیت مهدی، حرکتی ارزشمند در پاسداشت جایگاه فرماندهان شهید دفاع مقدس بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

به رسمیت شناختن فلسطین؛ گلوله نقره‌ای سیاست خارجی اسپانیا در خاورمیانه

تهران- ایرنا- روزنامه ال پائیس به نقل از یک منبع ارشد دیپلماتیک تاکید کرد: اسپانیا …