رسانه روسی: آمریکا تروریست ها را از سوریه به اوکراین منتقل می کند

به گزارش ایرنا، کانال زویوزدا روز جمعه اعلام کرد: مطابق برنامه آمریکا، تروریست های مرتبط با این کشور در سوریه که در مناطق خارج از کنترل دولت سوریه به سر می برند با هواپیما به اوکراین منتقل خواهند شد.

در گزارش رسانه روسی گفته شد: کارشناسان و متخصصان نظامی از ناتو، فرماندهی تروریست های اعزام شده از سوریه در اوکراین را برعهده خواهند داشت.

رسانه روسی افزود: همینک شمار زیادی از کارشناسان و مربیان ناتو در اوکراین حضور دارند و مدارک هویت اتباع برخی کشورهای ازجمله کشورهای حوزه بالتیک که از پیمان ناتو در اوکراین ماموریت داشتند از افرادی که در مناطق دونباس حضور داشته و اسیر گرفته یا کشته شده اند، به دست آمده است.  

نگرانی شدید روسیه از هجوم مزدوران خارجی به واحدهای این کشور در اوکراین

 رسانه‌های روسی روز گذشته از آغاز ورود گسترده مزدوران خارجی به کی‌یف خبر دادند. این مساله و امکان حملات گسترده آنها به واحدهای نظامی مسکو در مناطق مختلف اوکراین نگرانی روس ها را به شدت برانگیخته است.

 رسانه‌های روسی از جمله شبکه‌های تلویزیونی سراسری این کشور و شبکه روسیه ۲۴ که اخبار جنگ را بطور آنلاین پخش می‌کنند روز پنجشنبه اعلام کردند که نخستین گروه‌های مزدوران اوکراینی وارد اوکراین شده اند.

در این رابطه شبکه تلویزیونی روسیه۲۴ از امکان ورود ۲۰۰ مزدور کرواسی به اوکراین خبر داد که برای جنگیدن با نیروهای روسیه به این کشور می آیند.  

وزارت دفاع روسیه در این رابطه و برای اعلام مراتب اعتراض مسکو، وابسته نظامی کرواسی در مسکو را احضار و به اعزام مزدوران این کشور به اوکراین اعتراض کرد.  

مساله هجوم مزدوران خارجی به نیروهای روسیه در اوکراین روز گذشته در نشست شورای امنیت روسیه به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.  


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تدابیر امنیتی شدید در پاریس با ورود ورزشکاران به دهکده المپیک

به گزارش ایرنا و به نقل از لوکال فرانس، تنها هفت روز تا آغاز سی …