توان تولید نفت از میادین مشترک با عراق باید به قبل از تحریم‌ها برگردد

ابوذر شریفی روز جمعه در جریان بازدید از طرح نفتی آزادگان جنوبی واقع در غرب کارون به خبرنگار ایرنا گفت: با آغاز بکار دولت سیزدهم، روند عملیات تولید از میادین مشترک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بازگرداندن تولید به شرایط قبل از تحریم و همچنین تجمیع توان عملیاتی در میادین مشترک غرب کارون از برنامه‌ریزی‌های مهم مجموعه وزارت نفت محسوب می‌شود.

شریفی انجام هماهنگی‌های فنی و مهندسی مشترک بین شرکت متن (مهندسی و توسعه نفت) و شرکت نفت و گاز اروندان را در تحقق این چشم انداز وزارت نفت ضروری دانست و گفت: تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی‌ که صورت می‌گیرد، این هماهنگی بین شرکت توسعه دهنده (متن) و بهره بردار (اروندان) به منظور افزایش تولید از میادین مشترک با کشور عراق با جدیت پیگیری شود.

بر اساس این گزارش، با برنامه‌ریزی‌ فنی و مهندسی که در دستور کار شرکت مهندسی و توسعه نفت قرار گرفته تا پیش از پایان سال ۱۵ هزار بشکه نفت به ظرفیت تولید میدان آزادگان جنوبی اضافه خواهد شد.

شرکت مهندسی و توسعه نفت طی ماه‌های اخیر، انجام فعالیت‌ها در این میدان را با شتاب بیشتری همراه کرده و به همین دلیل تعدادی از چاه‌های جدید در  مدار تولید قرار گرفته‌اند.

میدان نفتی آزادگان جنوبی به‌عنوان مهم‌ترین میدان مشترک منطقه غرب کارون در مجاورت مرز عراق و در حدود ۸۰ کیلومتری غرب اهواز واقع است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مصدومیت خونین بازیکن پرسپولیس؛ خطر از بیخ گوش نعمتی گذشت + عکس

تهران-ایرنا- تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد مدافع پرسپولیس دچار مصدومیت جدی در بازی با ذوب‌آهن …