سفیر ایران در پاکستان شهادت مظلومانه نمازگزاران در پیشاور را تسلیت گفت

به گزارش ایرنا، «سید محمدعلی حسینی» امروز و ساعاتی پس از اقدام هولناک انفجار انتحاری در مسجد و حسینیه “امامیه” در شهر پیشاور این حادثه دلخراش را به مردم پاکستان از جمله ساکنان شهر پیشاور و خانواده قربانیان تسلیت گفت.

حسینی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: حادثه تروریستی علیه نمازگزاران در مسجد شیعیان حین اقامه نماز جمعه را به شدت محکوم می کنیم.

وی نسبت به جان باختن و زخمی شدن ده‌ها تن نمازگزار در این حمله تروریستی ابراز تاسف کرد و به خانواده‌های قربانیان تسلیت گفت.

پیش‌تر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز طی بیانیه‌ای حمله تروریستی به مسجد کوچه رسالدار شهر پیشاور پاکستان را با هدف تفرقه انداختن بین مسلمانان دانست و آن را به شدت محکوم کرد.

خطیب‌زاده ضمن تسلیت به بازماندگان این حمله ناجوانمردانه و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان اظهار امیدواری کرد: دولت و مقامات امنیتی پاکستان با اتخاذ تدابیر لازم و اقدامات قاطع مانع از فعالیت‌های جنایتکارانه تروریست‌ها بشوند.

پلیس پاکستان اعلام کرد: درپی حمله مهاجم انتحاری و تیراندازی وی در مسجد جامع شیعیان شهر پیشاور حین اقامه نماز جمعه دست کم ۵۶ نمازگزار جان خود را از دست دادند. ۱۹۰ نفر در این انفجار انتحاری نیز زخمی شده که وضعیت تعدادی از آنان وخیم گزارش شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این عملیات تروریستی را برعهده نگرفته است اما برخی منابع آگاه در پاکستان از دست داشتن داعش در این حمله مرگبار خبر می‌دهند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بازهم بارش شدید باران و آب گرفتگی در مشهد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، در این حال شرکت توزیع برق مشهد اعلام …