شمار شهدای حمله تروریستی به مسجد شیعیان پیشاور به ۵۶ نفر رسید

به گزارش ایرنا از رسانه‌های پاکستانی، ۲ تروریست در حمله انتحاری امروز در حین اقامه نماز جمعه در مسجد جامعه شیعیان در منطقه “کوچه رسالدار” نقش داشتند.

مسوولان دولتی در شهر پیشاور پاکستان اعلام کردند: شمار قربانیان انفجار انتحاری امروز به ۵۶ کشته رسیده و دست کم ۱۹۰ نفر نیز زخمی شدند.

منابع بیمارستانی شهر پیشاور نیز گفتند که وضعیت برخی از زخمی‌ها بحرانی است و افزایش مجدد شمار قربانیان وجود دارد. 

حمله مرگبار به نمازگزاران شیعه در پیشاور محکومیت سراسری را در پاکستان درپی داشته و نخست وزیر این کشور نیز طی پیامی با ابراز همدردی با خانواده قربانیان از وزیر کشور پاکستان خواست تا تحقیقات سریع برای شناسایی عوامل دخیل در این حمله را آغاز کند.

مقامات سیاسی پاکستان، روسای احزاب و شخصیت‌های مذهبی نیز طی پیام‌هایی حمله تروریستی به مسجد شیعیان پیشاور را به شدت محکوم کردند.

حجت الاسلام والمسلمین «ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب مجلس وحدت مسلمین از احزاب پیشروی شیعیان پاکستان طی پیامی حمله تروریستی به مسجد شیعیان پیشاور را محکوم و خواستار برخورد دولت و نهادهای امنیتی علیه عوامل این حمله شد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجار امروز در پیشاور پاکستان را برعهده نگرفته است.

“سعید خطیب زاده” سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، حمله تروریستی به مسجد کوچه رسالدار شهر پیشاور پاکستان را با هدف تفرقه افکنی بین مسلمانان دانست و آن را به شدت محکوم کرد.

خطیب‌زاده ضمن تسلیت به بازماندگان این حمله ناجوانمردانه و آرزوی شفای عاجل برای مجروحان اظهار امیدواری کرد: دولت و مقامات امنیتی پاکستان با اتخاذ تدابیر لازم و اقدامات قاطع مانع از فعالیت‌های جنایتکارانه تروریست‌ها بشوند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

افزایش بیش از ۱۶۰ درصدی قیمت گوسفند زنده – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، در بخش غلات، فصل تابستان سال ١٤٠٢، متوسط قیمت گندم ١٤٣٧٠٨ …