وزیر بهداشت: اولویت آینده کشور نیروی انسانی و افزایش جمعیت است

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام عین اللهی عصر روز جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان‌های آزادشهر و رامیان اظهارداشت: پیر شدن جمعیت کشور دغدغه بزرگی است و حضرت آقا هم  به تازگی اعلام فرمودند که اگر برای این مساله فکری نشود تا ۱۵ سال آینده و اثرات خود را نشان می دهد این وزارتخانه در این زمینه نهایت همکاری را خواهد کرد.

وی اظهارداشت: وضعیت کشور از نظر جمعیتی بحرانی و قرمز است و رشد جمعیت منفی است و از  علما و مسوولان و صاحبنظران درخواست داریم برای جلوگیری از کاهش رشد جمعیت راهکار بدهند.

وی تصریح کرد: رویکردهای حمایتی وزرات بهداشت در زمینه رشد جمعیت در حال ترسیم است  و تلاش داریم این حمایت شامل همه زنان کشور اعم از بیمه شدگان و بیمه نشدگان شود.

وزیر بهداشت بیان کرد :  تاکنون ۱۴۳ میلیون دوز واکسن در کشور تزریق شده است ۹۳ درصد مردم دوز اول واکسن ۳۸ و ۸۵ درصد مردم در روز دوم و ۳۵ درصد مردم تاکنون روز سوم واکسن را تزریق کردند که این در مقایسه با کشورهای توسعه یافته دیگر که برخی از آنها ۶۰ درصد جامعه هست رشد قابل توجهی است.

به گزارش ایرنا، رییس جمهور صبح امروز جمعه ۱۳ اسفند با همراه شماری از وزرا در قالب شانزدهمین سفر استانی دولت به گلستان سفر کرد.

دیدار با خانواده شهدا و جمعی از برگزیدگان و اقشار مردم، حضور در نشست شورای اداری و بازدید از زیرساخت‌های استان از محورهای برنامه‌های سفر رییس دولت سیزدهم به این استان است.

آیت الله رییسی در ۱۵ سفر پیشین استانی خود به استان‌های هرمزگان، قم، یزد، لرستان، زنجان، سمنان، اردبیل، فارس، خوزستان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کهگیلویه وبویراحمد، بوشهر و گیلان سفر کرده بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ابطال مالیات کارانه اعضای هیات علمی و پزشکان متخصص بالینی تمام وقت جغرافیایی

تهران – ایرنا – رئیس مرکز بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابطال …