اهدای خون در قم کاهش یافته‌است

علی رضا کبیری روز ‌دوشنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در همین رابطه ۳۷ هزار و ۹۸۰ نفر از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه برای اهدا خون خود به مراکز انتقال خون استان مراجعه کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۲ درصد کاهش یافته‌است،‌ همچنین تعداد افرادی که طی این مدت موفق به اهدا خون خود شدند ۳۰ هزار و ۸۶۸ نفر می‌باشد که این تعداد نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹درصد کمتر شده‌است.

وی با اشاره به این که نیازمند همراهی مردم برای بالا بردن شاخص‌های اهدا خون در استان هستیم،‌ بیان داشت:‌ شاخص اهدا نسبت به کل جمعیت نیز طی این مدت نسبت به سال قبل ۲.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد و همچنین تعداد اهدا کنندگان خانم نیز کمتر شده‌است.

وی با اشاره به تاثیرگذاری کاهش اهدا خون درقم در روند ارسال خون‌های اهدا شده به شبکه خون‌رسانی کشوری در تهران نیز، ادامه داد: وضعیت ارسال خون از قم به شبکه خون رسانی نیز کاهشی است و این میزان در ۱۰ ماه سپری شده از سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال‌قبل ۴۴ درصد کمتر و از نظر تعهد صورت گرفته نیز ۴۱ درصد عقب‌تر است.

کبیری‌ با تشویق مردم برای حضور در مراکز اهدا خون و انجام این عمل خداپسندانه گفت: اهدا خون در قم در محیط‌های ضدعفونی شده و تحت نظارت دقیق صورت می‌گیرد و جای هیچ‌گونه نگرانی در این خصوص برای حضور مراجعین در مراکز اهدا خون فعال در استان وجود ندارد.

وی بیان داشت: همچنین تزریق واکسن کووید ۱۹ مانع اهدا خون نیست و افرادی که واکسن خود را تزریق کرده‌اند می‌توانند برای اهدا خون با همراه داشتن کارت ملی به مراکز تعیین شده مراجعه و در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.

گفتنی است مرکز اهدای خون ویژه آقایان همه روزه از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۳:۳۰ (یک شنبه ها و سه شنبه ها تا ساعت۱۸ بصورت یکسره) واقع در بلوار ۱۵خرداد با تلفن ۳۷۷۲۹۳۵۰ و مرکز اهدای خون حضرت روح الله اقایان و خانم ها هر روز از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۳:۳۰(پنج شنبه ها تا ۱۳)، واقع در میدان روح الله با تلفن ۳۷۷۳۵۰۲۰ آماده پذیرش مراجعین است.

منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۷۴۷ شعبه اخذ رای درقم برای برگزاری انتخابات آماده شده‌است

قم – ایرنا- رئیس ستاد انتخابات قم با اشاره به انتخابات ۱۱ اسفندماه سالجاری گفت: …